Quantcast

V rámci 12. kola basketbalovej Extraligy žien cestovali banskobystrické pumy na palubovku hráčok BAM Poprad. Bystričanky ťahali dvojzápasovú šnúru prehier. Na pôde tabuľkového suseda ale chceli zabrať naplno a zlomiť negatívnu sériu.

BAM Poprad vs. ŠKP 08 Banská Bystrica 65:51 (31:31)

Najviac bodov: A. Theiner 16, L. Hadačová 15, K. Petríková 10 – P. Števulová 13, M. Ozdincová 12, M. Todorovič 10

Pumy_Poprad-15Do zostavy sa trénerovi Michálikovi po polročnom pauze zapríčenenej zranením vrátila Radka Stašová, ktorú tak v Poprade čakalo premiérové vystúpenie v tejto sezóne. Hosťujúce hráčky vstúpili do zápasu výborne. Od tretej minúty nedovolili Popradu dostať sa do vedenia. Dobrou obranou a efektívnou streľbou dokázali domácim po prvej desaťminútovke odskočiť na rozdiel piatich bodov. Výborná hra púm pokračovala aj v druhej štvrtine. V 16. minúte zvýšila Stašová manko už na rozdiel osem bodov. Od tohto momentu ale domáce basketbalistky zlepšili svoju hru a naopak pumy upustili zo svojho tempa. Vo zvyšku tejto časti sa už Bystričanky nepresadili, naopak Poprad dokázal do prestávky vyrovnať stav stretnutia na 31:31.

Na začiatku tretej štvrtiny ešte dokázali pumy po presných pokusoch Jelenčíkovej a Todorovičovej odskočiť súperovi na rozdiel troch bodov, no v ďalšom priebehu to bolo z ich strany všetko. Popradčanky zobrali opraty zápasu do svojich rúk a nepriaznivý stav otočili vo svoj prospech. Po troch štvrtinách vyhrávali domáce hráčky o jedenásť bodov a tento rozdiel ešte v poslednej desaťminútovke vylepšili. Banskobystrické pumy tak napriek výbornému začiatku nedokázali v Poprade prerušiť sériu prehier a z východu republiky odchádzajú s prehrou v pomere 51:65.

Povedala po zápase:

Radka Stašová (hráčka B. Bystrice): “Zápas sme otvorili podľa našich predstáv, celú prvú štvrtinu sme dodržiavali pokyny a taktiku, aj preto sme si v nej udržiavali mierny náskok. Vlastnými chybami sme sa však o vedenie pripravili a v druhom polčase si Popradčanky vytvorili pohodlný náskok, ktorý si bezpečne udržali až do konca. My sme sa prestali koncentrovať a bohužiaľ, na výkon z prvej štvrtiny sme už po zvyšok zápasu nevedeli nadviazať. O výhru sme sa pripravili sami, no verím, že v nasledujúcich dvoch zápasoch budeme úspešné.”

V nedeľu 18. decembra privítajú pumy na domácej palubovke posledný tím súťaže Cassovia Košice. Začiatok zápasu je naplánovaný na 18.00 hod.