Po poslednej domácej výhre nad Popradom cestovali nabudené banskobystrické basketbalistky na palubovku Cassovie Košice, ktorá v tejto sezóne ešte neokúsila pocit výhry.

BK SOUŽ Cassovia Košice vs. BK ŠKP 08 Banská Bystrica 60:57 (29:25)

Najviac bodov: Mackulínová 17, Jassová  14, Migová 12 – Ozdincová 19, Števulová 12, Jelenčíková 10

Basketbal - Extraliga zeny - SKP 08 Banska Bystrica vs. Cassovia Kosice - 27.04.2016 - Banska Bystrica

Banskobystrické pumy mali dobrý úvod. Po koši za tri body od Ozdincovej vyhrávali a držali domáce hráčky na uzde. Až v 4. minúte sa dostala Cassovia prvýkrát do vedenia. Následne pokračovala preťahovaná a obidva tímy sa striedali v tesnom vedení. V závere prvej desaťminútovky za stavu 12:13 trafila hosťujúca kapitánka Števulová za tri body a Banskobystričanky tak po prvej štvrtine viedli. V druhej štvrtine Košičanky zlepšili streľbu a do šatní odchádzali so štvorbodovým náskokom.

V úvode tretej časti domáce vyhrávali dokonca už o osem bodov. Pumy ale začali stíhaciu jazdu a 44 sekúnd pred koncom štvrtiny zásluhou trojky Števulovej po dlhom čase vyhrávali o bod. V záverečnej desaťminútovke sa Cassovia dostala do vedenia a pumám nedovolila vrátiť sa do zápasu. Bystričanky ešte štrnásť sekúnd pred sirénou dokázali znížiť manko na rozdiel bodu, ale v posledných sekundách domáca Mackulínová a Töröková premenenými trestnými hodmi spečatili výhru Cassovie v pomere 60:57.

Povedala po zápase:

Petra Števulová (kapitánka B. Bystrice):Do zápasu sme išli s tým, že chceme vyhrať. O víťazstvo nás pripravili hlavne nepremenené trestné hody a strely spod koša. V rotácii nás bolo málo. Každým zápasom sa niečomu novému priúčame a verím, že aj tento duel v Košiciach nám dal niečo do budúcich stretnutí.