Banskobystrickí hokejisti sa po štvrtkovej výhre nad HK Orange 20 dostali na čelo Tipsport ligy. Svoje postavenie chceli potvrdiť aj v zápase na ľade Žiliny. Tá však v poslednom období podáva veľmi dobré výkony, čo potvrdzuje aj jej osemzápasová šnúra so ziskom minimálne bodu.

MsHK Žilina vs. HC´05 iClinic Banská Bystrica 2:6 (1:3, 1:2, 0:1)

Góly: 12. Jurík (Hovorka, Mikuš), 40. Hovorka (Rehák) – 4. Wishart (Truchno), 9. Buc (Surový), 16. Maione (Buc, Surový), 29. Surový (Kubka, Buc), 30. Róth (Bezúch), 48. Maione (Hickmott, Surový). Zápas sledovalo v Žiline 1195 divákov.

Zostava MsHK Žilina: Tomek (30. Mikoláš) – Mikuš, Rehák, Brejčák, Juraško, Drábek, Macejko, Kríž, Gutwald – Handlovský, Hovorka, Jurík – Rogoň, Húževka, Švihálek – Konečný, Holovič, Stupka – Švec, Ondruš, Gmitter

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: Bacashihua – Maione, Wishart, Ďatelinka, Kubka, Matushkin, Mihalik, Cebák – Hickmott, Surový, Buc – Lunter, Truchno, Kafka – Matoušek, Češík, Lamper – Tománek, Tamáši, Bezúch – Róth

Hokej - Tipsport liga - HC 05 iClinic Banska Bystrica vs. MsHK Zilina - 02.10.2016 - Banska Bystrica
Mathew Maione sa podieľal na výhre nad Žilinou dvomi gólmi

Hosťujúci favorit začal napĺňať papierové predpoklady už od 4. minúty. Kanadský obranca Wishart vystrelil od modrej a jeho strela Tomekovi prepadla až do siete. V 9. minúte zaúradovala elitná formácia baranov. Surový výborne našiel pred bránou Buca a ten z prvej zvýšil náskok Banskej Bystrice na dva góly. Odpoveď vlkov ale na seba nenechala dlho čakať. Po troch minútach od inkasovaného gólu našiel Hovorka Juríka a ten prestrelil Bacashihuu. O pár sekúnd mohlo byť vyrovnané, ale Hovorkovu veľkú šancu zlikvidoval americký brankár v službách Banskej Bystrice. Domáci hokejisti sa následne dvakrát vyfaulovali a zverencom trénera Országha ponúkli 21-sekundovú presilovku o dvoch hráčov. Tú barani prostredníctvom delovky Maioneho aj využili – 1:3. V závere tretiny mohol náskok hostí znížiť Húževka, ten však v dobrej pozícii bránku netrafil.

Gólové hody pokračovali aj v druhej dvadsaťminútovke. Najprv v dobrých možnostiach stroskotali Holovič a na druhej strane Maione. V 29. minúte už ale prítomní diváci videli ďalší gól. Kapitán hostí Surový strelou spomedzi kruhov prekonal Tomeka a zvýšil náskok baranov. V 30. minúte sa presadil aj Róth a Banskobystričania vyhrávali už o štyri góly. To už bolo priveľa na domáceho brankára Tomeka, ktorého následne vystriedal Mikoláš. Hostia boli pri chuti a v 35. minúte bol blízko k ďalšiemu presnému zásahu Trukhno, ten ale minul poloprádznu bránu. Žilinčania v závere druhého dejstva dokázali vykresať iskierku nádeje, keď Hovorka predviedol peknú individuálnu akciu a presnou strelou nedal Bacashihuovi šancu.

Jason Bacashihua patril aj pod Dubňom k oporám baranov

Domáci hokejisti sa v záverečnej tretine snažili s duelom ešte niečo spraviť, avšak k výraznejšiemu ohrozeniu Bacashihuovej brány sa nedostávali. Definitívne K.O. uštedril vlkom v 48. minúte Maione. Ten sa spoza brány natlačil až pred Mikoláša a puk dokázal zasunúť až do siete. Duel sa následne už len dohrával. Za zmienku stojí azda len príležitosť Konečného, ktorý sa so šťastím dostal k puku, ale z prostrednej blízkosti na hosťujúceho gólmana nevyzrel. Hokejisti Banskej Bystrice tak po presvedčivom výkone zdolali Žilinu 6:2 a upevnila si líderskú pozíciu.

Trojicu vonkajších stretnutí uzatvoria zverenci trénera Országha v nedeľu 13. novembra na ľade majstrovskej Nitry. Začiatok zápasu je naplánovaný na 17.00 hod.