Po dvoch prehrách cestovali barani v rámci 48. kola našej najvyššej hokejovej súťaže na ľad druhej Nitry. V doterajších piatich vzájomných súbojoch vždy zvíťazil domáci tím. Hosťujúci zverenci trénera Vladimíra Országha však túto štatistiku chceli prelomiť a po nezdaroch so Žilinou a Zvolenom aj vrátiť na víťaznú vlnu.

HK Nitra vs. HC´05 Banská Bystrica 4:3 (2:0, 2:1, 0:2)

Góly: 7. Macík (Štefanka, König), 20. H. Ručkay (Kutálek), 36. Beca (H. Ručkay) 39. Mezei (Podhradský, H. Ručkay) – 31. Kytnár (Lucenius), 58. Gründling (Lamper), 60. Bast (Roussell). Zápas sledovalo v Nitre 2904 divákov.

Zostava HK Nitra: Valent – Milam, Ordzovenský, König, Milo, Podhradský, Mezei, Kuzma – Pupák, Slovák, Blackwater – Macík, Štefanka, Stloukal – Ručkay, Beca, Kutálek – Piačka, Bene, Bajtek

Zostava HC´05 Banská Bystrica: Bacashihua – Ďatelinka, Sandgren, Gründlig, Šmach, Roussel, Petran, Čížek – Majdan, Zigo, Tománek – Lucenius, Bast, Lunter – Lamper, Kytnár, Matoušek – Ambroz, Surový, Ferleťák

Hokej - HC 05 iClinic Banska Bystrica vs. HK Nitra - 08.01.2016 - Banska Bystrica

Domáci corgoni boli od začiatku aktívnejší. Už v druhej minúte mohol otvoriť skóre stretnutia Ručkay, ten ale z dobrej pozície trafil iba ležiaceho Bacashihuu. Nitranov zahodenie tejto šance nemuselo dlho mrzieť, pretože v 7. minúte počas presilovky sa po nahodení Königa dostal k puku nikým nestrážený Macík a ten zasunul puk do odkrytej svätyne hostí. V tej istej minúte pohrozili aj barani, ale s Majdanovým zakončením aj dorážkou si Valent poradil. Bystričania v ďalších minútach čelili viacerým gólovým šanciam domácim, ale vďaka Bacashihuovi vyhrávali Nitrania stále len o jeden gól. V 20. minúte sa to už zmenilo, dobrú prácu Kutálka využil Ručkay – 2:0.

Kontaktného gólu sa hostia dočkali v polovici stretnutia. V závare pred nitrianskou bránou si najprv Valent poradil s Gründlingovou strelou, avšak na dorážku Kytnára už bol prikrátky. V 35. minúte dostali corgoni výhodu presilovej hry a po necelých 60 sekundách ju aj využili. Ručkay vypálil od modrej, Bacashihua puk vyrazil priamo na hokejku Becu a ten už nemal problém skórovať. Výborná efektivita presiloviek domácich pokračovala. Necelých 95 sekúnd pred koncom druhej časti Podhradského projektil od modrej čiary tečoval Mezei a poslal Nitru do trojgólového vedenia.

Zverenci trénera Vladimíra Országha sa snažili duel zdramatizovať, no museli si dávať pozor na rýchle brejky domácich. Jeden taký mal v 57. minúte Ručkay, ale americký legionár v bráne hostí neprekonal. Barani nakoniec v závere ešte dvakrát skórovali. Najprv po peknej prihrávke Lampera znížil strelou do pravého vinkľa Gründling. V hre bez brankára 51 sekúnd pred koncom vykresal iskierku nádeje pre hostí Bast, avšak to bolo z ich strany všetko. Banskobystričania tak podľahli Nitre 3:4 a ich série prehier sa natiahla na číslo tri.

Po reprezentačnej prestávke privítajú barani v utorok 16. februára vedúce Košice. Úvodné buly je naplánované na 17.30 hod.