Po prehratom nedeľnom súboji na ľade Košíc mali banskobystrickí hokejisti v rámci programu šiesteho kola Tipsport extraligy ďalšiu príležitosť na bodový zisk v zápase v Nitre. Zo štadióna vicemajstra spod Zobora sa však body ľahko nevozia. Nitrania navyše v aktuálnej sezóne hrajú v skvelej forme, keď doposiaľ prehrali iba jediný zápas.

HK Nitra – HC’05 Banská Bystrica 4:6 (2:3, 2:3, 0:0)

Góly: 9. H. Ručkay (Marek Slovák, Lukáš Novák), 16. Pupák (Milo), 24. Tománek (Nádašdi), 28. H. Ručkay (Tománek, Lukáš Novák) – 5. M. Hudec (Kudrna), 6. Nicastro (Handlovský, Kafka), 13. Block (Luža), 32. Preisinger (Kafka), 39. Block (Handlovský), 40. Kytnár (M. Hudec, Luža). Zápas sledovalo v Nitre 2653 divákov.

Zostava HK Nitra: Lakosil – Michal Novák, Nádašdi, Ordzovenský, Guoth, Milo, Jeremenko, D. König, Kloz – Tománek, Lukáš Novák, H. Ručkay – Marek Slovák, M. Kováčik, Pupák – J. Ručkay, J. Štefanka, R. Mráz – Piačka, Lelkeš, Bajtek

Zostava HC´05 Banská Bystrica: Wiikman – Nicastro, Montgomery, Jaborník, Rosandič, Luža, Bambúch, Predajniansky, Biro – M. Hudec, Kytnár, Kudrna – Kafka, Preisinger, Handlovský – Róth, Block, Matoušek – Lamper, Zigo, Bendík

BBO_9100Boli to však práve Banskobystričania, ktorí sa prezentovali raketovým nástupom do stretnutia. V piatej minúte prišli dve hrubé chyby domácej obrany, ktoré zužitkoval najprv Michal Hudec na strelenie vedúceho gólu, a niekoľko sekúnd po ňom zvýšil na 2:0 Nicastro po prihrávke Handlovského. Duel pokračoval v rýchlom tempe aj naďalej. V deviatej minúte využili domáci hokejisti presilovú hru, Slovák ideálne našiel Henricha Ručkaya, ktorý znížil na 1:2. O štyri minúty neskôr však bol náskok hostí opäť dvojgólový, keď Austin Block, zámorská akvizícia v drese Banskobystričanov, prestrelila gólmana Lakosila. Nitrania sa vrátili do stretnutia opäť v presilovej hre. V šestnástej minúte sa presadil Miroslav Pupák.

Druhé dejstvo začali domáci hokejisti tlakom, ktorý využili na strelenie vyrovnávajúceho gólu. Po niekoľkých dobrých príležitostiach sa v 24. minúte napokon presadil kanonier Tománek. O štyri minúty neskôr šli Nitrania dokonca do vedenia. Najprv Tománek nastrelil tyčku, ale odrazený puk sa dostal na hokejku zrejme najaktívnejšieho hráča na ľade Henricha Ručkaya, ktorý ho poslal za chrbát banskobystrického brankára. V 32. minúte zvládli hostia brejkovú situáciu. Z individuálnej aktivity Petra Kafku ťažil osamotený Preisinger. Zásluhou presných zásahov aktívneho Blocka a Milana Kytnára z úplného záveru prostrednej časti hry mohli Banskobystričania odchádzať do šatní ako spokojnejší tím.

Hokej - HC 05 Banska Bystrica - HK Nitra, 31.03.2014, Banska BystricaPred začiatkom poslednej tretiny nahradil Lakosila v domácej bránke Cibuľa, ktorý v 43. minúte zachránil Nitru pred katastrofou vynikajúcim zákrokom pri samostatnom úniku Kudrnu. Následne sa barani zamerali na pozornú defenzívu a kúskovanie hry, čo im vychádzalo a corgoni sa pred brankára Wiikmana dostávali iba sporadicky. Hra bola navyše poznamenaná viacerými vylúčeniami na oboch stranách. Preto sa do záverečnej sirény už nič zaujímavé na ľade neudialo a Banskobystričania si po výsledku 4:6 odviezli spod Zobora mimoriadne cenné tri body.

Už v nedeľu 28. septembra sa barani predstavia na „domácom“ štadióne v Brezne proti Skalici. Začiatok zápasu je naplánovaný na 18.00 hod. Informácie o ďalších domácich zápasoch nájdete tu