zimny stadionBanskobystrický hokejový klub už ďalej nemohol odkladať domáce zápasy, a tak tie nasledujúce odohrá namiesto banskobystrického zimného štadióna v Aréne Brezno.

Brezniansky zimný štadión už SZĽH uznalo za domáci štadión baranov a samotný klub uvádza, že tento stav má platiť až do odvolania. Dôvodom sú meškajúce rekonštrukčné práce na zimnom štadióne v Banskej Bystrici, ktoré mali skončiť podľa pôvodných predpokladov do polovice septembra. V skutočnosti sa však ešte len v týchto dňoch montujú sedadlá na novú severnú tribúnu. Pôvodne sa na stránkach klubu počítalo, že po odklade dokončenia rekonštrukcie, by sa mohli barani vrátiť na domáci ľad v druhej polovici októbra.

Stavebné práce na zimnom štadióne malo oddialiť najmä daždivé leto, ktoré spomalilo niektoré práce. S rekonštrukciou sa pritom až začalo takmer dva mesiace po skončení predchádzajúcej sezóny, len v závere mája, aj keď dotáciu vlády mesto dostalo už na konci minulého roka. Samospráva ešte na jar presunula štadión do majetku svojej investičnej spoločnosti Bytový podnik mesta, ktorá zastrešuje rekonštrukciu a má ju tiež čiastočne dofinancovať.

arena breznoNajbližší „domáci“ zápas teda čaká baranov už v nedeľu proti Skalici. Ceny vstupeniek v breznianskej aréne budú do všetkých sektorov v sume 4 €. Zľavy platia pre držiteľov preukazu ZŤP a deti do 6 rokov v sprievode dospelej osoby majú vstup zdarma. Predaj vstupeniek bude prebiehať tak na pokladni banskobystrického štadióna, ako aj priamo na breznianskom štadióne. Podrobnosti nájdete na stránke hc05.sk.

Do tábora HC ’05 prišla v stredu ale aj zaujímavá a pomerne pozitívna správa z rokovania Disciplinárnej komisie SZĽH, ktorá sa rozhodla nepristúpiť ku kontumácii nedohraného zápasu vo Zvolene, ale naopak dohrať ho pred prázdnymi tribúnami. Barani tak budú mať 87 sekúnd na zvrátenie nepriaznivého stavu zápasu, ktorý predčasne skončil za stavu 4:3 pre domáce HKM.