Po nezvládnutom piatkovom domácom derby súboji so Zvolenom čakal na banskobystrických hokejistov opäť súper z vrchnej časti tabuľky. Na ľade vedúcej Nitry potrebovali zverenci Vladimíra Orzságha bodovať naplno, ak si chceli udržať bodový kontakt s prvou trojicou.

HK Nitra vs. HC´05 iClinic Banská Bystrica 5:3 (1:2, 1:0, 3:1)

Góly: 13. Stloukal (Štefanka), 39. Laliberté (Backwater), 43. Milo (Macík), 43. Backwater (Laliberté, Slovák), 46. Backwater (Laliberté, Slovák) – 7. Tománek (Hudec, Sandgren), 12. Zigo (Gillies, Ďatelinka), 54. Rosandič. Zápas sledovalo v Nitre 3355 divákov.

Zostava HK Nitra: M. Valent – Milam, M. Novák, Ordzovenský, Podhradský, Milo, P. König, Pupák, F. Kuzma – Blackwater, M. Slovák, Laliberté – Kutálek, Stümpel, H. Ručkay – Stloukal, J. Štefanka, Macík – E. Piačka, Bene, Bajtek

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: Bacashihua – I. Ďatelinka, Sandgren, Gründling, Šmach, Petran, Rosandič, R. Gašpar Jaborník – Majdan, Handzuš, R. Tománek – Lamper, Zigo, Matoušek – Gillies, Kytnár, L. Hvila – Roth, M. Hudec, R. Handlovský

Hokej - Tipsport liga - HC 05 iClinic Banska Bystrica vs. HK Nitra - 10.11.2015 - Banska Bystrica
Gól Romana Tománka do siete svojho bývalého klubu nakoniec baranom body nepriniesol

Prvý krok k bodovému zisku spravili barani v siedmej minúte, keď ich do vedenia poslal kanonier Tománek. O päť minút neskôr bolo v tábore hostí ešte veselšie, pretože po úspešne zvládnutej hre v oslabení využili svoju prvú presilovku v stretnutí. Z bezprostrednej blízkosti sa v skrumáži pred Valentom presadil Zigo. To však bolo zo strany Banskobystričanov na dlhší čas všetko a opraty zápasu postupne uchopili do svojich rúk corgoni. V dvanástej minúte znížil Stloukal na 1:2 a uzavrel skóre úvodného dejstva.

Začiatok prostrednej časti hry sa niesol v znamení aktivity hostí. V dvadsiatej piatej minúte sa zoči-voči Valentovi nepresadil individuálne Lamper. Nitriansky gólman následne zneškodnil aj nebezpečnú strelu Ziga. Na opačnej strane nepochodili v dobrých šanciach Piačka s Ručkayom. Až v tridsiatej ôsmej minúte sa diváci na štadióne pod Zoborom dočkali vytúženého gólu v banskobystrickej sieti. Blackwater nabil Lalibertému a kanadský útočník vyrovnal na 2:2.

Hokej - Tipsport liga - HC 05 iClinic Banska Bystrica vs. HK Nitra - 10.11.2015 - Banska BystricaVstup do tretej tretiny bol pre Banskobystričanov ako zo zlého sna. Po zbytočnom treste za šesť hráčov na ľadovej ploche využili domáci hru v početnej výhode na strelenie gólu – Milo si nakorčuľoval medzi kruhy po ideálnu prihrávku od Macíka a strelou z prvej potešil nitrianske tribúny. O necelú minútu neskôr po ďalšej hrubej chybe baranov sa dostali corgoni do prečíslenia dvoch proti jednému, Blackwater si tentoraz vymenil úlohu s Lalibertém a zvýšil na 4:2. V štyridsiatej piatej minúte už bolo znova všetko po starom, keďže po vyhratom buly sa k puku dostal Blackwater, neulakomil sa na zakončenie, ale prihral nedôsledne bránenému Lalibertému, ktorý v páde namieril presne – 5:2. Šesť minút pred koncom síce Rosandič pekne obkorčuľoval Valenta a skóroval, to však bolo zo strany hostí do záverečnej sirény všetko. Spod Zobora preto odchádzajú bez bodového zisku.

V piatok 11. decembra privítajú zverenci trénera Vladimíra Országha minuloročného majstra HC Košice. Začiatok zápasu je naplánovaný na 17.30 hod.