Quantcast

Šláger kola sa konal pod hradom Matúša Čáka. Tretí Trenčín hostil piatu Banskú Bystricu. Len tri body delili tieto dva mužstvá od seba, preto sa dal očakávať vyrovnaný duel. Trenčania v poslednom súboji s baranmi prehrali vysoko 0:8 a pred vlastnými fanúšikmi sa chceli revanšovať.

Dukla Trenčín vs. HC´05 iClinic Banská Bystrica 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Góly: 5. L. Novák (Hlinka, Dlouhý), 36. Gašparovič (Petrovický, Holenda), 53. Hudec (Švec, Rehák) – 55. Majdan (Tománek). Zápas sledovalo v Trenčíne 2205 divákov.

Zostava Dukla Trenčín: Chábera – D. Rehák, Richard Pavlikovský, P. Mikuš, Hatala, Drgoň, Holenda, Ryzák, Nechala – Michal Hlinka, R. Dlouhý, L. Novák – Melichárek, Róbert Petrovický, Gašparovič – D. Hudec, J. Švec, Vozdecký – Jakúbek, J. Zlocha ml., P. Šišovský

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: Corbeil – Ďatelinka, Sandgren, Petran, Šmach, Grundling, M. Rosandič, I. Jankovič – Majdan, Galamboš, Ö. Mikula – Róth, Kytnár, Handlovský – M. Hudec, Handzuš, Tománek – Lamper, Zigo, Gillies – R. Gašpar

Hokej - Tipsport liga - HC 05 iClinic Banska Bystrica vs. Dukla Trencin - 23.10.2015 - Banska BystricaLepší vstup do stretnutia mali zverenci trénera Vladimíra Országha. Skóre zápasu ale otvorili ako prví domáci hokejisti, keď sa po nahodenom puku z blízka presadil Novák. Na začiatku deviatej minúty mohlo byť vyrovnané, ale Banskobystričan Mikula trafil len žŕdku trenčianskej svätyne. O necelých 40 sekúnd mal gól na hokejke domáci Vozdecký, ten ale trestuhodne zaváhal. V 14. minúte zvonila opäť tyčka Cháberovej brány, tentokrát po strele Šmacha. A keďže gólom neskončilo prečíslenie Hudeca s Handzušom či Rosandičova dorážka v presilovke, do šatní sa tak odchádzalo za stavu 1:0 pre Duklu.

Barani sa snažili hneď od úvodu druhej dvadsaťminútovky duel vyrovnať. V 24. minúte po dobrej práci Gilliesa mal šancu kapitán Hudec, ale na Cháberu nevyzrel. Hostia boli aktívnejší, no Trenčania s pozorným Cháberom odolávali. Veľkú príležitosť mali barani v 32. minúte, ale ani Majdan nedokázal prekonať českého legionára v bráne domácich. V 36. minúte sa z nevinnej akcie presadili Trenčania. Petrovický dobrou prihrávkou našiel Gašparoviča a ten prekonal Corbeila  – 2:0. Banskobystričania sa snažili o okamžitú odpoveď, ale šance Tománka a Ziga zostali nevyužité.

Hokej - Tipsport liga - HC 05 iClinic Banska Bystrica vs. Dukla Trencin - 23.10.2015 - Banska BystricaNa gólovú šancu sa v tretej tretine čakalo až do 49. minúty. Domáci Dlouhý nastrelil pred vlastnou bránkou Tománka, ten ale nedokázal prekonať Cháberu. Hostia mali tlak, no ako to bolo v tomto stretnutí zvykom, po šanciach hostí sa opäť presadili Trenčania. Sedem minút pred koncom normálnej hracej doby sa z dorážky presadil Hudec a zvýšil vedenie domácich už na 3:0. Vytúžený gól pre zverencov Vladimíra Országha prišiel až v 55. minúte, keď perfektnú robotu Romana Tománka zužitkoval Majdan. Hostia v závere uzavreli Duklu vo vlastnom obrannom pásme, no ku gólu to už neviedlo. Banská Bystrica tak prehrala tretí duel v rade, tentokrát na ľade Trenčína 1:3.

Netradične vo štvrtok 26. novembra odohrajú barani dohrávku Tipsport ligy, keď pod Urpínom privítajú HK Orange 20. Začiatok zápasu je naplánovaný na 17.30 hod.