Po víťazstve nad Košicami cestovali barani na ďalší zápas na východ Slovenska, tentokrát ich čakal duel v Poprade. Domáci kamzíci prehrali s Bystričanmi tri zo štyroch vzájomných zápasov. Pred vlastnými fanúšikmi ale chceli nadviazať na dve predchádzajúce výhry a lídra súťaže ošklbať o body.

HK Poprad vs. HC´05 iClinic Banská Bystrica 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Góly: 15. Hvila (Zagrapan, Lichanec), 24. Murček (Bondra, Vorobjev), 30. Kroták (Paločko, Fabian), 59. Suchý (Lichanec) – 11. Buc (Hickmott, Maione). Zápas sledovalo v Poprade 1787 divákov.

Zostava HK Poprad: Šúrek – Guliajev, Fabian (A), Suchý (A), Dinda, Krempaský, Ježek, Postnikov – Lichanec, Zagrapan, Hvila – Kroták (C), Troliga, Matúš Paločko – Bondra, Murček, Vorobjev – Svitana, Mlynarovič, Štrauch

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: Lawson – Maione, Wishart, Luža, Mihálik, Ďatelinka (C), Kubka, Ťavoda, Matuškin – Hickmott, Truchno, Buc – Kafka, Bortňák (A), Belluš – Matoušek (A), Zigo, Lamper – Valent

Hokej - Tipsport liga - HC 05 iClinic Banska Bystrica vs. HK Poprad - 15.10.2016 - Banska Bystrica

Do bránky Banskej Bystrice sa postavila nová akvizícia Nathan Lawson, ktorá si pod Tatrami odkrútila premiéru v drese s baranom na hrudi. Ten musel už od začiatku ukázať svoje kvality, pretože domáci v prvých minútach pohrozili dvomi dobrými šancami. Najprv Lawson vychytal bekhendové zakončenie Paločka a následne zmaril aj príležitosť Mlynaroviča. Hostia sa prvýkrát vážnejšie pripomenuli v siedmej minúte, keď strela Martina Belluša opečiatkovala hornú žŕdku Šúrekovej brány. Gólu sa prítomní diváci dočkali na začiatku 11. minúty. Banskobystričania využili svoju prvú presilovú hru v zápase, keď sa z dorážky presadil Buc. Popradu sa podarilo vyrovnať o štyri minúty neskôr. Zagrapan výborne našiel medzi kruhmi voľného Hvilu a ten strelou z prvej prestrelil Lawsona.

Remízový stav vydržal do 24. minúty. Zo zlej rozohrávky Valenta ťažil domáci Murček, ktorý strelou do ľavého horného rohu poslal Poprad prvýkrát v stretnutí do vedenia. Svoj náskok zvýšili kamzíci v polovici zápasu. Paločko z ľavej strany našiel Krotáka a domáci kapitán už nemal problém skórovať. Baranov inkasovaný gól zdravo nabudil a začali sa tlačiť smerom dopredu. Ešte do prestávky mali dve výborné šance. Najprv po Maioneho nahodení spálil obrovskú tutovku Zigo, aby následne Matoušek trafil iba pravú žrď domácej svätyne.

Zverenci trénera Országha sa od začiatku tretej dvadsaťminútovky snažili na domácich vytvoriť tlak, no Poprad aj so šťastím odolával. Tak tomu bolo aj pri strele Buca, ktorú Šúrek s Ježekom zachytili na bránkovej čiare. Na druhej strane sa musel mať na pozore aj hosťujúci gólman Lawson. Toho pri Paločkovej šanci zachránila tyčka a v ďalšom priebehu zmaril samostatný únik Štraucha. V závere po faule Paločka dostali hostia výhodu presilovej hry, pri ktorej aj odvolali brankára Lawsona. Počas powerplay ale nedokázali prekonať Šúreka, naopak sami inkasovali, keď Suchý poistil gólom cez celé klzisko výhru Popradčanov. Barani tak nenadviazali na skalp Košíc a z Popradu po výsledku 1:4 odchádzajú naprázdno.

Séria vonkajších zápasov pokračuje pre baranov v piatok 20. januára, keď zavítajú do Martina. Úvodné buly je naplánované na 18.00 hod.