Autobus spoločnosti MT-LINES, ktorý na linke z Vrútok prepravuje cestujúcich dopravcu Regiojet z jeho rýchlikov do Banskej Bystrice a Zvolena, začal v utorok večer okolo 21.15 h horieť na horskom prechode Šturec.

„Pokojnú jazdu odrazu prerušilo zvolanie vodiča, ktorý zakričal, ‚horí, všetci von‘. Ten pohotovo otvoril dvere a všetci cestujúci sa dostali von z vozidla do bezpečnej vzdialenosti, pričom nikto nemusel byť ošetrený. Následne sa pokúšal zahasiť plamene, ale keď videl, že na to nestačí, taktiež sa vzdialil,“ priblížil cestujúci z autobusu Andrej.

Vodič potom podľa neho musel dokonca ustúpiť na opačnú stranu ako cestujúci, keďže prechod popri horiacom autobuse bol už v tom čase nebezpečný. „Rôzne časti autobusu vyletovali von a ohrozovali okolie. Autobus bol pohltený ohňom za menej ako desať minút po tom, ako sme z neho vyšli,“ doplnil.

S plameňmi, ktoré začali siahať do výšky niekoľkých metrov, si potom poradili až privolaní hasiči. Ako uviedol pasažier z autobusu, vďaka zásahu hasičov sa zabránilo aj prípadnému ďalšiemu rozšíreniu požiaru do lesa. Z masívneho požiaru autobusu totiž už začínali tlieť aj niektoré vetvy okolitých stromov.

Na mieste bolo v akcii osem profesionálnych hasičov na dvoch vozidlách z banskobystrickej stanice. Požiar hasili tak vysokotlakovým prúdom, ako aj za použitia takzvanej strednej hasiacej peny.

Po cestujúcich prišiel náhradný spoj a do Banskej Bystrice napokon dorazili len s približne s hodinovým meškaním.