Nabitý program futbalistov zo Štiavničiek pokračoval predohrávkou 13. kola Fortuna ligy. Tentoraz cestovali vojaci na ihrisko Senice.

FK Senica – FK Dukla Banská Bystrica 3:2 (1:1)

Góly: 29. a 71. Kalabiška, 54. Piroska – 23. Peňaška, 90.+ B. Ľupták, ŽK: 52. P. Vajda (B. Bystrica). Zápas sledovalo v Senici 1385 divákov.

Zostava FK Senica: Šulla – Chvátal, P. Pavlík, Pillár, R. Mazáň – T. Kóňa (90.+ D. Malý), Hušek – Hlohovský, Piroska, Kalabiška – T. Majtán (85. L. Opiela)

Zostava FK Dukla Banská Bystrica: Budinský – De Vito, P. Vajda, Adámik, Šumský (55. Seye, 77. Polievka) – P. Lipták – B. Ľupták, Wojnar, P. Mazan – Peňaška, Dolný (68. Šovčík)

BBO_2018V úvode stretnutia boli nebezpečnejší Bystričania. V siedmej minúte vyslal na Šullu strelu Mazan, no domáci gólman si napokon s problémami poradil. O desať minút neskôr stratil loptu v nebezpečnom priestore Hušek a Jozef Dolný to využil k streleckému pokusu, ktorý musel vyraziť Šulla a následne uhasili požiar obrancovia Záhorákov. Svoju aktivitu pretavili červeno-bieli do gólovej podoby v 23. minúte. Rohový kop zahrával Šumský, pred bránou Senice nastal zmätok, z ktorého profitolval Wojnar, keď našiel Michala Peňašku a tomu už nerobilo problém poslať loptu do siete. Už o šesť minút však bolo vyrovnané. Z pravej strany vyslal center Juraj Chvátal a našiel na hranici päťky nikým nestráženého Jana Kalabišku a ten svojím piatym gólom v sezóne potrestal nedôraz vojakov. V záver polčasu bolo ešte rušno. V 39. minúte v akcii po osi Wojnar – Mazan – Šumský posledný menovaný z dobrej pozície netrafil bránu. O slovo sa však prihlásili aj domáci, ktorým patrili posledné sekundy zápasu. Rohový kop zahral na krátko Piroska, našiel Kóňu a jeho presný center zakončil Hušek hlavou tesne nad. V poslednej minúte prvej 45-minútovky pálil spoza šestnástky Chvátal, brankár Budinský nemal nárok, ale zachránila ho pravá žrď. Senica teda mohla streliť klasický gól do šatne, nakoniec sa ale šlo do kabín za nerozhodného stavu 1:1.

BBO_1993Čo sa nepodarilo Seničanom v závere prvého dejstva, sa im podarilo v úvodných minútach toho druhého. V 54. minúte vyslal ideálny center na hlavu spoluhráča Filip Hlohovský a zblízka Juraj Piroska poslal domácich do vedenia. Zverenci Norberta Hrnčára čakali na svoju príležitosť až do 66. minúty. Chvátal nedokázal odkopnúť loptu pred dobiedzajúcim Peňaškom. Ten v bezprostrednej blízkosti na Šullu nevyzrel. Na druhej strane bol ale v 73. minúte úspešný Kalabiška. Opäť bol v roli skvelého nahrávača, keď mal loptu dlho v moci a nakoniec našiel dobre postaveného Kalabišku a ten svojím druhým gólom v zápase poslal zverencov Pavla Hapala do vedenia 3:1. V záverečnej 90. minúte ešte vykresal iskričku nádeje pre Banskobystričanov Branislav Ľupták, keď sa presadil v sklze po nevydarenom zakončení Polievku. Zverenci trénera Norberta Hrnčára však už nedokázali nič vymyslieť a pripísali si tretiu prehru v rade.