Jesenná časť súťaží malého futbalu sa už preklopila do svojej druhej polovice a piatok večer boli na programe úvodné zápasy 6. kola, ale aj jedna dohrávka 4. kola. Prinášame Vám sumár piatkových duelov s video zostrihmi troch stretnutí.

1. liga – 4. kolo – dohrávka

V piatok sa dohrával zápas 4. kola 1. ligy, v ktorom na seba narazili mužstvá Bianconeri a Skackavej. Skóre otvorili hráči v ružových dresoch, na čo ich súper odpovedal gólom na 1:1. Iniciatívu následne prebrali Bianconeri, ktorí po troch góloch v rade viedli po prvom polčase 4:1. V úvode druhého dejstva strelili oba tímy po góle, no hlavný rozhodca musel za tohto stavu v 41. minúte zápas ukončiť po tom, čo hráči Skackavej zišli z hracej plochy.

Bianconeri – Skackavá – nedohralo sa (v 41. minúte bol stav 5:2)

Video zostrih zápasu nájdete aj tu.

2. liga – 6. kolo – piatok

Riečka sa chcela bodovo dotiahnuť na Erimu „98“ a do vzájomného zápasu vstúpila dobre, keď po dvoch góloch Halupku a jednom presnom zásahu Širku viedla o tri góly. Hráči Erimy ešte pred prestávkou znížili na 1:3 zásluhou Vesela, no druhá 25-minútovka patrila opäť Riečke, keď jej hráči pridali ďalšie tri góly, pričom hetrik spečatil Halupka. Pre Riečku je to druhá výhra v sezóne.

Erima „98“ – Riečka 1:6 (1:3)

Góly: M. Vesel – B. Halupka 3, I. Širka, S. Srnka

V súboji dvoch tabuľkových susedov na seba narazili Godzily a Pingoši. Na prvý gól sa čakalo až do 15. minúty, v ktorej otváral skóre Zeman a Pingoši viedli ako prví. Napokon išlo o jediný gól prvého polčasu. V tom druhom sa už ale prebudil najlepší strelec Godzíl a zároveň aj celej 2. ligy, Andrej Dubovický, ktorý štyrmi gólmi prispel k obratu a presvedčivej výhre Godzíl.

Godzily – Pingoši 6:2 (0:1)

Góly: A. Dubovický 4, M. Turčan, R. Ťažký – V. Zeman, P. Zemko

Hráči 3PE vykročili do duelu s Aquaduxom dobre, keď po góloch Porubského a Ondrejku viedli 0:2. Mužstvo Aquaduxu dokázalo odpovedať, keď dvomi gólmi vyrovnal na 2:2 Lukáš Mesík. Zo strany Aquaduxu to však bolo, čo sa týka gólov, všetko. 3PE si prinavrátilo vedenie ešte do prestávky a v druhom polčase navýšilo počet gólov v sieti súpera na dvojciferné číslo. Štyrikrát sa presadil Martin Porubský, hetrik strelil Marian Ondrejka.

Aquadux – 3PE 2:10 (2:3)

Góly: L. Mesík 2 – M. Porubský 4, M. Ondrejka 3, L. Jeziorski 2, J. Petrovič

Video zostrih zápasu nájdete aj tu.

3. A liga – 6. kolo – piatok

Králičania išli do vedenia v súboji so Zlepencom už v prvej minúte, na čo však súper odpovedal dvomi gólmi. Za stavu 1:2 vyšla Králičanom skvele 15. minúta, v ktorej otočili zlepenými dvomi gólmi na 3:2. Krátko na to zopakovali niečo podobné opäť, keď v rozmedzí niekoľko desiatok sekúnd skórovali dvakrát a po polčase tak viedli už 5:2. Hráči Zlepenca v druhom dejstve znížili na 5:3 a následne aj na 6:4, no na tesnejší gólový rozdiel sa už k súperovi nepriblížili. Králičania pridali ďalšie góly a pohodlne vyhrali, vidieť bolo najmä 5-gólového Stanislava Kršáka.

Králičania – Zlepenec 10:5 (5:2)

Góly: S. Kršák 5, M. Šagát 4, E. Kruppa – P. Bella 2, R. Bartelt 2, R. Nehéz

ŽK: M. Šagát (Králičania)

Video zostrih zápasu nájdete aj tu.

Súboj dvoch tímov zo spodnej polovice tabuľky priniesol vyrovnaný prvý polčas, v ktorom oba tímy skórovali raz. Druhé dejstvo už jasne ovládli hráči Fončordy, ktorí v ňom prekonali brankára tímu ToJeJedno 6-krát a aj vďaka hetriku Chovana s prehľadom vyhrali.

FC Fončorda – ToJeJedno 7:1 (1:1)

Góly: M. Chovan 3, M. Kapusta 2, M. Andruš, T. Tóth – M. Bartko

ŽK: R. Fodor ml. (ToJeJedno)

Líder tabuľky 3. A ligy si v 6. kole zmeral sily so Starými pánmi. Tí sa napokon proti FK Plus strelecky nepresadili ani raz. Sedem gólov tímu FK Plus si rozdelili len dvaja hráči, keď Ján Štubian skóroval 5-krát, Ján Tajboš zaznamenal dva presné zásahy.

FK Plus – Starí páni 7:0 (3:0)

Góly: J. Štubian 5, J. Tajboš 2

ŽK: N. Szomor (FK Plus)

3. B liga – 6. kolo – piatok

Piatkový program 3. B ligy na Tatranskej otvoril duel dvoch posledných tímov tabuľky. Súboj o prvé body zvládli jednoznačne lepšie hráči Vikingu Stavanger, ktorí nedali Hrči šancu a vyhrali jasným rozdielom. Hráči Hrče si tak na prvé body budú musieť ešte počkať.

Hrča – Viking Stavanger 1:9 (0:5)

Góly: A. Madoš – T. Mihálik 4, R. Saksa 2, L. Janek 2, P. Jarko

Jeden z najlepších zápasov piatkového programu 6. kola zohrali mužstvá Amatérov a Malonas. Druhí menovaní viedli 0:1 aj 1:2, no Amatéri dokázali zakaždým odpovedať a aj vďaka hetriku Holécyho viedli po polčase 4:3. Hráči Malonas však predviedli skvelý druhý polčas. V jeho úvode vyrovnával svojím druhým gólom Lupták, Amatéri si prinavrátili vedenie, no po troch góloch v rade viedli hráči Malonas 5:7. Práve táto pasáž napokon rozhodla o víťazovi stretnutia, keď si mužstvo Malonas tesné vedenie postrážilo až do konca.

FK Amatéri – Malonas 7:8 (4:3)

Góly: M. Holécy 3, M. Pilát, M. Hazucha, T. Šiška, M. Repčín – J. Javorka 3, J. Lupták 2, H. Lehotský, L. Bezuch, M. Funiak

Juniperus potvrdil úlohu favorita proti Medojedu, no výhra sa nerodila ľahko, keďže súper po celý zápas vzdoroval, pričom gólový rozdiel nebol veľký a mužstvá sa pri strieľaní gólov viac-menej striedali. O pár viac ich predsa len strelili hráči Juniperusu, ktorí tak aj vďaka dvom hetrikovým strelcom vyhrali po piatykrát v rade.

FC Juniperus – FC Medojed 10:6 (5:2)

Góly: V. Túry 3, J. Klačan 3, J. Mesík 2, P. Zemko, M. Maruniak – R. Petráň 2, T. Žaloudek, J. Bielik, J. Rosinský, J. Verner

ŽK: J. Bielik (FC Medojed)

Výsledkový servis a video zostrihy Vám prinášame v spolupráci s Banskobystrickým zväzom malého futbalu.