Deťom Základnej školy pri zdravotníckom zariadení v Banskej Bystrici urobil vo štvrtok 1. decembra radosť prvý rozsvietený vianočný stromček.

vianocnaVianočný stromček priniesli malým pacientom do nemocnice spoločne lesníci z Národného lesníckeho centra a š.p. LESY SR.

„Deti sa potešili voňavému stromčeku a jeho spoločnému ozdobeniu,“ povedala Mária Lauková, zástupkyňa základnej školy. Výnimočnú atmosféru doplnia tvorivé dielne, ktoré si pre deti pripravili lesní pedagógovia. Deti si budú môcť vytvoriť vianočnú pohľadnicu, prírodný svietnik zo šišiek či vyzdobiť malé drevené stromčeky. Spolupráca Základnej školy pri zdravotníckom zariadení v Banskej Bystrici a lesných pedagógov je realizovaná už od roku 2007.

Pravidelný program si lesníci pre detských pacientov nemocnice pripravujú každé dva mesiace. Lesná pedagogika ako súčasť environmentálnej výchovy je učenie o lesnom ekosystéme a výchove človeka k udržateľnému spôsobu života na príklade lesa. Viac informácií môžete nájsť na nasledujúcej webovej stránke alebo na facebookovej stránke lesnej pedagogiky.