Špania DolinaNa Španiu Dolinu už prichádzajú Vianoce. Pod týmto názvom sa bude niesť prvá decembrová sobota na Španej Doline. A príde aj Mikuláš!

Na vianočnú atmosféru sa malebná Špania Dolina už tradične naladí podujatím Na Španiu Dolinu už prichádzajú Vianoce, ktoré začne tvorivými dielňami a vyvrcholí príchodom Mikuláša.

V tvorivých dielňach v sále tamojšej Baníckej krčmy(od 10. do 15. hod.) sa budú piecť vianočné oblátky, zdobiť medovníky a vyrábať vianočné ozdoby a darčeky. Nebude chýbať ani vianočný bazár.

Príchod Mikuláša s balíčkami sa očakáva po rozsvietení vianočného stromčeka o 16.30 hod. Deti okrem balíčkov iste poteší aj diskotéka.

Vianoce – Gäjdice, to bolo Nebo

O darčekoch sme dlho nechyrovali. Stačili opekance, podkovičky s makom a v lepších rodinách aj s orechmi. „Do hory, do lesa valasi… Tichá noc, svätá noc…“ A tie korunky zapichnuté do jabĺčka, niekedy už trochu hnedého, ale boli. Sviatky robili aj „rakétle“. A v kostole každý pyšný sám na seba, najmä na ofere pri ceste pomedzi lavice. Aj zo Zampärgu chodili, s karbitkami brodili sa snehom, ale kapce nikdy nesklamali. Dobre, že vtedy policajti nedávali fúkať. Ale Ježiško odušu za každého loboval. Zato sme ho pozorne počúvali, keď po Utierni zahral „…sám len svätý bdie dôverný pán.“

(Zdroj: Obecný úrad Špania Dolina)