Vianočná atmosféra sa nezadržateľne približuje, vzduch sa začína ochladzovať, čoskoro sa zrejme aj v meste dočkáme prvého snehu a vianočná výzdoba zapĺňa obchody i centrum mesta.

Banskobystrické vianoce, Banská Bystrica, 3.12.2012 osadenie vianocneho stromcekaAko sme vás už informovali Vianočné trhy v Banskej Bystrici začnú tento rok v Banskej Bystrici skôr. Prvé stánky s občerstvením sa otvoria už mesiac pred Štedrým dňom. Konkrénte 24. novembra o 11-tej hodine. Posledné stánky s vianočným občerstvením budú potom k dispozícii až do 6. januára 2016. Medzitým samotné Vianočné trhy obohatia aj remeselné stánky. Stane sa tak od 4. do 22. decembra. Remeselné stánky budú k dispozícii od 9-tej do 20-tej hodiny, stánky s občerstvením až takmer do polnoci. Banskobystrické Vianoce bude aj tento rok sprevádzať kultúrny program a oslavovať sa bude aj príchod nového roka. Mesto plánuje pokračovať v tradícii obľúbeného novoročného ohňostroja v podvečer 1. januára, no zároveň by malo financovať aj menší silvestrovský polnočný ohňostroj.

Uprostred Námestia SNP rozžiari Mikuláš už 4. decembra o 17.00 h, presne 16-metrový smrek strieborný, ktorý sem prevezú zo Školskej ulice. Výrub a osadenie centrálneho vianočného stromčeka zabezpečia Záhradnícke a rekreačné služby mesta Banská Bystrica v posledný novembrový deň. Všetky práce začnú realizovať približne od 8.00 h. V prípade nepriaznivého počasia sa inštalácia zeleného symbolu Vianoc presunie o deň neskôr.

Vianočný stromček nebude zdobiť len Námestie SNP. Svoje miesto si nájde vo všetkých mestských častiach aj deväť smrekov, jedna jedľa a douglaska tisolistá pochádzajúce tiež z rozličných ulíc mesta, kde boli stromy označené na výrub.