Podľa predstaviteľov mesta je suma v poriadku. Vianočná brána a nápis mali splniť propagačný účel a peniaze na ne išli z ušetrených peňazí resp. prostriedkov od sponzora.

Ilustračné foto: B. Račko

Jednou z vecí, ktoré najviac zarezonovali na utorňajšom zasadnutí finančnej komisie bola položka 18 800 eur vyfakturovaná za vianočnú výzdobu, konkrétne za nápis Banskobystrické Vianoce a bránu na začiatku Námestia. Niektorým poslancom sa táto suma zdala prehnaná.

Iný názor majú predstavitelia mesta. Branislav Slaný, ekonomický námestník, poukazuje na to, že prostriedky išli z ušetrených financií a zo sponzorských peňazí. „Nie všetko sa dá merať iba čisto z ekonomického hľadiska, že je to drahé. Výzdoba bola to, čo zarezonovalo Vianočným trhom vo všetkých médiách,“ povedal Slaný s tým, že treba vnímať aj propagačný účel výzdoby.

Pridáva sa k nemu aj vedúca Odboru propagácie mesta Karin Graciasová Šikulová. „Vianočným trhom sa žiadal exluzívny prvok,“  povedala Graciasová Šikulová a dodáva, že výzdoba splnila svoj účel, keďže mala dobré hlasy od turistov. Ľudia sa pod bránou fotili a zarezonovala nielen v médiách. Podľa jej slov bude možné zakúpené príslušenstvo využiť aj pri ďalších akciách organizovaných mestom.

Predstavitelia mesta navyše zdôrazňujú fakt, že Vianočné trhy sa podarilo zorganizovať oproti minulým rokom oveľa lacnejšie a trhy zarobili 20-tisíc eur.

Podľa informácií BBonline.sk však budú niektorí poslanci od kompetentných žiadať podrobné zdôvodnenie výdavku na vianočnú výzdobu.