Päťdesiaty prvý kalendárny týždeň bude podľa vývoja počasia v Banskej Bystrici rozdelený na dve polovice. Tá prvá, čiastočne upršaná, sa bude niesť v znamení prechodného oteplenia. Od štvrtku teploty pod Urpínom opäť klesnú pod nulu.

Celý pondelok bude zamračený, počas dňa musíme počítať so snehovými zrážkami, alebo drobným dažďom, keďže teplota vzduchu sa môže vyšplhať na zhruba tri stupne Celzia. Teplota pod bod mrazu zrejme v pondelok ani len neklesne.V utorok budú zrážky intenzívnejšie, opäť sa môže miešať dážď so snehom. Maximálna teplota vzduchu klesne na dva stupne. Vyjasňovať sa začne od stredy, kedy bude z rána ešte prevažne zamračené, ale popoludní by sa slnečné lúče mohli začať presadzovať. Priemerná teplota vzduchu sa ešte udrží okolo bodu mrazu, maximálne môže stúpnuť až na tri stupne Celzia. Výrazná zmena nastane vo štvrtok, kedy bude prevažne jasno až polooblačno. Maximálna denná teplota sa už vyšplhá len na nulu, ale počítať musíme aj s menším nárazovým vetrom. V piatok teplota ešte mierne klesne, na maximálne -1 stupeň Celzia, a z nárastu oblačnosti počas dňa by mohlo aj trochu zasnežiť.

Cez víkend prituhne, priemerná denná teplota bude len okolo -4 stupne Celzia, maximálna teplota sa vyšplhá na -2 stupne. Bude ale prevažne jasno. Oblačnosť začne narastať až v nedeľu popoludní a vytrvá počas nasledujúcich dní. Na Štedrý deň dopoludnia môžeme pri maximálnej teplote okolo -4 stupne Celzia očakávať sneženie. To by v menšej miere mohlo nastať aj v utorok 25. decembra, ale teplota vzduchu začne postupne stúpať. Na Štefana už podľa predpovedných modulov opäť nastane výraznejší odmäk, keď sa môže priemerná denná teplota vyšplhať až na 5 stupňov nad nulou, predbežne ale bez väčších zrážok.