Banky sprísnili dostupnosť hypoték, no aj napriek tomu patríme ku krajinám, ktoré sa najrýchlejšie zadlžujú.

V súčasnej situácii, ktorej sme sa vyskytli nielen my, ale aj ostatné európske krajiny, sa záujem o hypotéky pravdepodobne zníži. Aj po tejto kríze je však jasné, že bude záujem najmä o staršie nehnuteľnosti.

Možnosť prerobiť si interiér podľa seba

Najväčšou výhodou starších bytov je predovšetkým možnosť prerobiť si interiér podľa seba.

Možnosť prerobiť si interiér podľa seba vyhovuje najmä mladým párom, mladým rodinám, ktoré majú iný vkus a máločo sa im páči. Interiérové štúdio v Bratislave, v Košiciach, ale aj v iných mestách veľmi dobre vie, že budú mať vysoké zisky. Viaceré mladé rodiny, páry sa totiž obracajú na interiérové štúdia, aby im pomohli s návrhom interiéru a následne aj s výrobou nábytku na mieru. Spolupráca s interiérovým štúdiom automaticky prináša možnosť mať originálny interiér zariadený nábytkom, ktorý nikto iný nemá.

Cenová dostupnosť

Ďalšou výhodou starších bytov je aj ich cenová dostupnosť. Viacerí ľudia si po prepočítaní vedia skôr predstaviť kúpu staršieho bytu ako nového. Nie je to len kvôli možnosti prerobiť si byt podľa svojich predstáv. Je to aj kvôli financiám, nakoľko staršie byty sa predávajú výrazne lacnejšie. V niektorých starších bytoch sa dá bývať aj bez rekonštrukcie. Väčšina si ale vyžaduje kompletnú rekonštrukciu, ktorá však bude niečo stáť. Častokrát sú ale ceny novších bytov, rekonštruovaných bytov zbytočne premrštené a do popredia sa tak dostávajú staršie byty.

To, že si kúpite nové obrazy, dizajnové hodiny na stenu, alebo pár nových moderných váz vás zjavne poteší, avšak v starom byte, ktorý je v pôvodnom stave, potrebujete väčšie zásahy.

Viacero Slovákov uprednostňuje staršie byty. Môže za to najmä nedostatok nových bytov v okresných a krajských mestách, ale aj cenová dostupnosť a možnosť zariadiť si byt podľa svojho vkusu.