Naposledy v októbri minulého roka sa nadšenci a milovníci banskobystrickej histórie stretli na Bystrickej hodinke v Národnom dome. Vo štvrtok 24. marca sa Bystrická hodinka po polročnej  prestávke uskutoční opäť naživo. Bude plná veselých spomienok a hudby a vyvrcholí krstom knihy Fejsbúúk BBYSTRIČANIA.

Témou minuloročnej októbrovej Bystrickej hodinky bol Monument Majer. V Národnom dome na túto tému hovorili autori projektu Benjamím BrádňanskýVít Halada. Odvtedy, kvôli pandemickým opatreniam, mala Bystrická hodinka rozhlasovú podobu. S o to väčšou radosťou organizátori Hodinky – Banskobystrický okrášľovací spolok, pozývajú na stretnutie s priateľmi opäť do Národného domu. Marcová Bystrická hodinka sa bude niesť v netradične veselom tóne. Témou je totiž História humoru v našom meste s podtitulom Trocha humoru.

Jozef Frtús, foto: Ján Miškovič

Návštevníci a návštevníčky 46. pokračovania obľúbeného podujatia sa môžu tešiť na rozprávanie a spomínanie známych Banskobystričanov muzikanta Roba Strieša, humoristu Jána Snopka, historika Jozefa Ďuriančika, herca, speváka a pedagóga Igora Šimega a Jozefa Frtúsa, ktorý je aj iniciátorom tohto veselého večera a počas neho uvedie do života svoju knihu kariportrétov Fejsbúúk BBYSTRIČANIA. Knihu bude možné si zakúpiť, pričom celý výťažok z predaja poputuje detičkám s onkologickým ochorením.

K dobrej nálade hudbou a spevom iste prispejú aj banskobystrickí hudobníci Igor Šimeg, Peter Dekrét, Mária Štefániková a Štefan Gazdík.

„Práve doba, ktorú žijeme a je pre nás veľmi ťažká po všetkých stránkach, nás posmelila urobiť pre návštevníkov Bystrickej hodinky iné, veselé podujatie, aby sme si na chvíľu pripomenuli srandovné príbehy spojené s našim mestom, ale aj pospomínali na zaujímavých ľudí, ktorí boli či ešte sú známi svojim zábavným štýlom rozprávania a príbehmi. Veríme, že aj živá hudba a spev spríjemnia našim priaznivcom posedenie v Národnom dome, že nám to všetkým po dlhej dobe dobre padne,“ povedala za organizátorov Diana Javorčíková.

Bystrická hodinka Trocha humoru sa uskutoční vo štvrtok 24. marca o 18:00 h v Kaviarni Národný dom. Vstup je voľný.