Chcete si zacestovať po Južnej Afrike, zahrať sa s angličtinou a spoznať liečivú silu drahých kameňov? Alebo si chcete s najmenšími prečítať rozprávku, s dospelými zmerať vedomosti v kvíze a stráviť príjemným poznávaním jarné prázdniny? To všetko môžete. Stačí, ak navštívite pobočky Verejnej knižnice Mikuláša Kováča v Banskej Bystrici.

Cestovateľské stretnutie – Zápisky z Južnej Afriky s Matejom Polgárom

Afrika vie chytiť za srdce a svoje o tom vie aj cestovateľ Matej Polgár. Zápisky a množstvo krásnych obrázkov Južnej Afriky Vám sprostredkuje vo štvrtok 2. februára o 16.30 h na pobočke Centrum.

Hravá angličtina pre najmenších

O tom, že sa dá cudzí jazyk najlepšie naučiť hravou formou a deti to práve takto baví, niet pochýb. Presvedčíte sa o tom v stredu 8. februára o 16.30 h na pobočke Sídlisko. Zábavno-náučné aktivity pre deti vo veku 2 až 5 rokov spojené s tvorivými dielňami potešia deti aj rodičov.

Minerály, drahé kamene a ich liečivá sila

Minuloročné stretnutie s Alexandrou Cenkov o sile minerálov, či drahých kameňov malo obrovský úspech, a preto sa na pobočke Centrum stretávame opäť. Vo štvrtok 16. februára o 16.30 h čaká na všetkých záujemcov mimoriadne zaujímavá zážitková prednáška.

Rozprávkové čítanie pre najmenších

Na pobočke Sídlisko v stredu 22. februára si naši najmenší opäť prídu na svoje. Čítať sa bude pútavá detská knižka a nebudú chýbať ani tvorivé dielne. Začiatok o 16.30 h. Podujatie je vhodné pre deti od 2 do 5 rokov.

Vedomostný kvíz

V knižnici si môžete požičať množstvo náučnej literatúry a aj vďaka nej získať nové vedomosti. Skúste si ich úroveň otestovať v kvíze pre dospelých, ktorý bude tentokrát zameraný na literatúru a 50. výročie knižnice. Na pobočke Centrum ste v stredu 22. februára o 16.30 h srdečne vítaní.

Jarné detské vzdelávacie aktivity

Koncom februára deťom zo stredného Slovenska začínajú jarné prázdniny. Každý deň na nich v knižnici čakajú nevšedné a dobrodružné vzdelávacie aktivity. Výprava za poznaním je určená pre deti vo veku 7 až 10 rokov a bude prebiehať vo všetkých otvorených pobočkách knižnice. Denné aktivity sú pripravené pre prázdninujúce deti v termíne od 27. februára do 3. marca v čase od 8.00 do 16.00 h. Prihlásiť svoje ratolesti môžete do 16. februára.

Na pobočke Sásová si môžete pozrieť aj výstavu obrazovej tvorby mladého autora Richarda Bacíka, ktorá vznikla v spolupráci Banskobystrického samosprávneho kraja, Verejnej knižnice Mikuláša Kováča a Základnej umeleckej školy Slovenská Ľupča. Výstava potrvá do konca februára a môžete ju navštíviť kedykoľvek počas otváracích hodín pobočky knižnice.

Bližšie informácie nájdete na webe knižnice: www.vkmk.sk a nezabudnite sledovať aj sociálne siete.