Viacero výskumov v minulosti dokázalo že venovať sa deťom je potrebné už od útleho veku. Čím skôr sa začne, tým lepšie pre rozvoj dieťaťa a jeho možnosti v budúcnosti. Ideálne je ak sa dieťa okrem vzdelávania aj hrá.

Vtedy nie je potrebné ho nijako motivovať nakoľko sa samé zaujíma o dané aktivity. Keďže každé dieťa je iné a zaujíma sa o rôzne veci tak aj edukatívne hračky sú rôzne. Veľmi obľúbené sú napríklad hračky pre bádateľov a skúmačov. Tu si môžeme vybrať napríklad obľúbenú lupu alebo mikroskop ale aj mapu slnečnej sústavy.

Dlhodobo obľúbené je objavovanie prírody, či už rastlín alebo zvierat. Iné deti zase zaujíma matematika a počítanie. Tu existujú rôzne zábavné hry s počítaním alebo farebné sudoku. Ďalej sú k dispozícii veľmi obľúbené kreatívne hračky ktoré majú výrazný pozitívny vplyv pre rozvoj kreativity dieťaťa. Vzdelávacie hračky pre deti sú samozrejme rozdelené aj podľa veku pre ktorý sú určené. Niektoré sú určené pre predškolský vek, ďalšie zase pre deti na prvom stupni základnej školy.

Dôležité je ale aby deti mali vhodne rozdelený režim výuky aj relaxu. Športovať môžete aj spolu v prírode. Ak deťom už nestíhate, je možné si zaobstarať elektrobicykel a takto je možné potom chodiť na výlety ako celá rodina.

Večerný relax si potom môžete dopriať v infrasaune v pohodlí domova. Táto je určená aj pre menšie deti a starších ľudí nakoľko v porovnaní s klasickou fínskou saunou sú v nej nižšie teploty ktoré organizmus ľahšie zvláda.