Počas uplynulého víkendu sa hrali tenisové majstrovstvá Slovenska v kategóriách mladších žiakov a mladších dorastencov. V obidvoch kategóriách reprezentovali Banskú Bystricu hráči z TC BASELINE.

Skvelý úspech vo svojej začínajúcej tenisovej kariére zaznamenal ešte len desaťročný Leon Sloboda. Na slovenskom šampionáte štartoval ako nenasadený debutant vo svojej kategórii a hneď vybojoval titul majstra Slovenska. Zároveň sa ziskom titulu majstra Slovenska v tenisovej dvojhre zapísal do histórie ako prvý Banskobystričan, ktorému sa podarilo vyhrať slovenský šampionát.

Turnaj trval štyri dni a zúčastnili sa ho najlepší hráči z celého Slovenska do 12 rokov. Leon Sloboda, hrajúci ešte s kratšou 26“ raketou nastúpil na svoj celkovo iba tretí turnaj v kategórii proti starším a skúsenejším súperom. Už v druhom kole musel vybojovať najťažší zápas turnaja s prvým nasadením hráčom a súčasne jednotkou v priebežnom rebríčku Martinom Matunákom z Bratislavy. Duel trval 3 hodiny a 15 minút. Zápas bol náročný nielen pre oboch hráčov, ale aj pre divákov, ktorí ich so zatajeným dychom sledovali. Banskobystričan preukázal bojovnosť a maximálnu koncentráciu na hru. Trojsetovú bitku plnú dlhých výmen s množstvom zhôd, sa mu podarilo vyhrať 6:7, 6:2 a 6:4.

Po úspešnom štvrťfinálovom ťažení cez Matúša Petráška z TK Žilina a víťaznom semifinále proti Bekénimu z Nových Zámkov, čakalo na Slobodu finále proti turnajovej dvojke Bairovi z TC EMPIRE Trnava, ktoré napokon vyhral pri výsledku 6:4, 6:4. Ku zlatu z dvojhry pridal tento mladík ešte aj striebornú medailu zo štvorhry.

Na turnaji sa predstavil aj ďalší zástupca TC Baseline Banská Bystrica Matej Maruniak, ktorý sa prebojoval medzi 16 najlepších hráčov.

V tieni úspechu hráča TC Baseline Banská Bystrica nemôže ostať ani výkon ďalšieho hráča tohto klubu Mateja Muránskeho. Matej reprezentoval Banskú Bystricu v rovnakom čase na národnom šampionáte mladších dorastencov v Trnave, z ktorého si doviezol striebro zo štvorhry. Medailu vybojoval s Norbertom Marošíkom z LTC Lieskovec.