Veľkonočné sviatky nemusíme sláviť len vyváraním, vyjedaním a oblievaním či šibaním. Deti majú prázdniny. Vezmime ich do prírody, na výlet, do divadla, zabavme sa s nimi.

Banská Bystrica

Aj počas sviatkov, každý deň od  9:00 do 20:00 h, je otvorená detská herňa Club Café Family. Deti sa tu môžu vyblázniť na rôznych outdoor atrakciách a zahrať sa rôzne hry, či už dnu alebo aj vonku.

V nákupnom centre Terminal potešia deti Veľkonočné tvorivé dielničky. Maľovanie kraslíc, pletenie a zdobenie korbáčov a prútených košíkov, perníkové zajačiky a kuriatka, ale aj Detský folklórny súbor Matičiarik. To všetko v sobotu od 10:00 do 17:30 h.

Na Bielu sobotu sa v Divadle pod balkónom rozhodne jedno vajíčko nesedieť len tak darmo na polici v komore a vyberie sa na vandrovku. Hravý a vtipný príbeh o múdrosti, šikovnosti a kamarátstve Ako išlo vajce do sveta sa začína o 17:00 h.

Veľkonočná nedeľa v Bábkovom divadle na Rázcestí bude dvojnásobne sviatočná. Na jeho dosky historicky po prvý raz vstúpi poetické slovo výnimočného českého básnika Františka Hrubína. Deti sa v divadle stretnú s Tonkou, ktorá chcela chytiť Slnko. Lebo aj tak sa chytá radosť. Slávnostná premiéra predstavenia Ako sa chytá radosť začne o 16:00 h.

Veľkonočná nedeľa v Bábkovom divadle na Rázcestí v znamení premiéry, chytania radosti aj Slnka

Samozrejme, premieta sa aj v banskobystrickom CINEMAXe.

Na plátnach multikina Cinemax sa bude hľadať Yeti, blíži sa predpremiéra nových Avengerov

Holidaypark Kováčová

Veľa vody a zábavy čaká počas veľkonočných sviatkov návštevníkov a návštevníčky Holidayparku Kováčová. Každý deň od 10:00 do 21:00 h.

Zveropark Revištské Podzámčie

Veľká noc v Zveroparku v Revištskom Podzámčí začína v piatok 19. apríla a potrvá do pondelka 22. apríla. Každý deň od 10:00 do 17:00 h sa tu odohrá veľkonočná pátračka.  Pripravené sú aj tvorivé dielne, modelovanie balónov, maľovanie na tvár a deti iste poteší aj komentované kŕmenie losov (vždy o 15:00 h).

Zvolen – Zlatý potok

Oblievačka je neodmysliteľnou súčasťou Veľkej noci. A čo potom taká poriadna, hasičská? Nuž, takú si môžete užiť v sobotu (10:00 h) v Parku J.D. Matejovie na zvolenskom Zlatom potoku. Čaká vás veľa vody a more zábavy.

Mýto pod Ďumbierom

Veľkonočné radosti v areáli Mýto SKI & FUN centrum potešia a zabavia všetkých, malých aj veľkých. V nedeľu od 13:00 h sa tu udeje naozaj všetko možné. Môžete sa tešiť na grilované špeciality, guláš a sladké dobroty, veľkonočné tradície a zvyky, košiarik s ovečkami a kozičkami, remeselný trh, animácie pre deti aj dospelých, vystúpenia folklórnych súborov aj Veľkonočný rozprávkový les. Jednoducho, oslava príchodu jari ako sa patrí.

Čiernohronská železnica

Na jar ožíva aj Čiernohronská železnica. Od soboty 20. apríla chodia vláčiky s motorovou lokomotívou z Čierneho Balogu do Vydrovskej doliny a späť každý deň, každú hodinu od 9:00 do 17:00 (na požiadanie pre minimálne troch cestujúcich). Každú sobotu premávajú aj parné vláčiky na trasách Šánske a Dobroč. Cestovné lístky je možné zakúpiť tu..

Hrady a zámky

Sviatočný výlet si môžete spojiť s návštevou niektorého hradu či zámku. Počas sviatkov sú otvorené viaceré. Niektoré z nich ponúkajú aj veľkonočný program.

Hrad Modrý Kameň – v Múzeu bábkarských kultúr a hračiek (SNM) sa sviatkuje od Zeleného štvrtka po Veľkonočný pondelok, každý deň od 9:00 h. Čaká vás tu oživená prehliadka múzea s veľkonočnou témou, výstava kvetinových dekorácií, jarné tvorenie aj veľkonočná pátračka. Na Bielu sobotu (16:00 h) to bude Veľkonočný trh, plný lokálnych remeselníkov a výrobcov a Krojovaná paráda, módna prehliadka krojov Novohradu a Hontu. Vyhrávať bude Ľudová hudba Hruška z Hrušova.

Zámok Bojnice – od piatku do pondelka otvára brány od 10:00 do 15:00 h. Počas týchto dní je aj otvorená Zoologická záhrada, od 8:00 do 19:00 h.

Spišský hrad – bude otvorený denne aj počas sviatkov od 9:00 do 19:00 h, s posledným vstupom o 18:00 h.

Zvolenský zámok – môžete navštíviť v sobotu a v nedeľu v čase od 10:00 do 17:30 h.

Hrad Ľupča – pozýva na prehliadku na Veľkonočný pondelok, od 11:00 do 14:00 h v hodinových intervaloch.