Veľkokapacitné odberové miesto na PCR testovanie prítomnosti ochorenia Covid-19 bude od 13. júna dočasne presunuté z parkoviska na Mičinskej ceste do areálu nemocnice.

Veľkokapacitné odberové miesto v súčasnosti zabezpečuje len PCR testovanie na ochorenie Covid-19 u objednaných záujemcov. Od pondelka 13. júna 2022 sa bude testovanie vykonávať v priestore pred urgentným príjmom FNsP F. D. Roosevelta Banská Bystrica na ulici Nám. L. Svobodu 1.

O zmene adresy PCR testovania budú objednaní pacienti informovaní aj v SMS, ktorú dostanú s oznámením termínu testu od NCZI.

Odberové miesto bude sídliť v areáli nemocnice predbežne do konca augusta. V prípade zhoršenia epidemiologickej situácie bude nemocnica rokovať s Mestom Banská Bystrica o ďalšom postupe. Testuje sa v pondelok, stredu a piatok.

Na PCR test sa pacient v súčasnosti objednáva už len na základe indikácie lekára.

Parkovisko na Mičinskej ceste poskytlo nemocnici na dočasné užívanie Mesto Banská Bystrica v roku 2020. V júli 2022 sa v Banskej Bystrici bude konať Európsky mládežnícky olympijský festival EYOF 2022, ktorý si vyžiada zvýšenie kapacít parkovania v meste.

„Vážim si, že predstavitelia mesta k nám boli v čase pandémie ústretoví a pomohli nám so zriadením veľkokapacitného odberového miesta, pretože otvoriť ho v takom rozsahu, ako to bolo vtedy potrebné, by sme v areáli nemocnice neboli mohli zabezpečiť. Epidemiologická situácia je v súčasnosti veľmi priaznivá a nič nám nebráni presunúť testovanie do našich priestorov a uvoľniť tak parkovisko pre EYOF 2022,“ vysvetlila Miriam Lapuníková, riaditeľka nemocnice.