Mestský poslanec a bývalý viceprimátor Jána Noska z uplynulého volebného obdobia – Martin Turčan (Srdcom Bystričania) aj na blogu BBonline.sk upozornil na nové tabuľky osadené organizáciou ZAaRES, ktoré majú zakazovať vstup do parkov so psom.

Osadené tabuľky v parku v Národnej ulici mestského poslanca pohoršili natoľko, že v blogu navrhol zrušenie dane za psa: „Ak teda Mesto Banská Bystrica zakazuje cez ZAaRES pohyb psov na plochách, ktoré má tento podnik obhospodarovať, tak zrušme dane za psov v meste, ktoré sú v porovnaní s okolitými obcami a mestami enormné,“ napísal Martin Turčan.

Na aktivitu mestského poslanca zareagovalo vedenie mesta, ktoré označilo ním šírené správy za dezinformáciu.

„Mesto Banská Bystrica venčenie psov v mestských parkoch v žiadnom prípade nezakázalo, to je naďalej povolené na celom území mesta podľa platného VZN. Tabule so zákazom umiestnili pracovníci ZAaRES-u v Národnej ulici na miestach, kde často dochádza k poškodzovaniu kvetinových záhonov úzkou skupinou nezodpovedných psičkárov. Okrem samotného ničenia vysadených letničiek ide aj o znečisťovanie záhonov psími výkalmi, ktoré následne musia ručne odstraňovať zamestnankyne Záhradníckych a rekreačných služieb,“ uvádza v reakcii hovorkyňa primátora Zdenka Marhefková.

„Mrzí nás, že poslanec mestského zastupiteľstva si neoveril informácie predtým, než napísal svoj blog a začal šíriť dezinformácie o tom, že mesto Banská Bystrica zakázalo venčenie psov v mestských parkoch,“ doplnila Marhefková.

Mesto však po tejto iniciatíve poslanca Turčana predsa len prehodnotilo osadenie takýchto tabúľ a zákazové tabule mení za tabule, ktoré majú psíčkarov len upozorňovať na dodržiavanie pravidiel. Ku zmene pristúpil ZAaRES ešte počas stredy.