V utorok večer sa v Záhrade uskutoční predstavenie hercov Divadla z Pasáže, 3 x (A). Choreografiu k predstaveniu robil Jaro Viňarský, ktorý bol minulý rok v New Yorku ocenený prestížnou Bessie Award.

3xaBessie Award je jedno z najprestížnejších ocenení v rámci súčasného tanca. Jaro Viňarský ho získal za predstavenie The Painted Bird, ktoré vzniklo podľa rovnomennej knihy Jerzyho Kosinského.

Tento krát si zobral pod taktovku predstavenie 3 x (A). A – ako prvé písmeno abecedy, A – ako prvý element, A – ako prapôvod.

Picasso kedysi povedal “nehľadám – nachádzam”, podobne rozšafne a priamočiaro vzniká (vzniklo) i toto predstavenie banskobystrického Divadla z Pasáže. Jeho herci (tanečníci) deklamujú svoj celkom prirodzený vzťah k pohybu a súčasnému tancu prostredníctvom mnohokrát veľmi intímnych skúseností. Danka v príbehu o citrónovožltom Kanárikovi, Hudy v džungli uvedomenia si chlapského sveta a vlastných pocitov, ktoré s týmto svetom súznejú, Trentor v hľadaní možností objatia – “ako ešte sa dá objať, ucítiť toho druhého?”, Ľubka s Michalom hľadajú možnosti dostať sa k sebe bližšie. Trikrát (A) znamená nekonečné množstvo možností vyjadrenia seba.

V predstavení účinkujú Lucia Krajčiová, Peter Hudec, Michal Daniš, Peter Vaculčiak, Peter Gregor, Danka Snopková, Ján Kinčeš.

 Predstavenie sa uskutoční v utorok28. januára 2014 o 19.00 v Záhrade – Centre nezávislej kultúry. Vstupné je vo výške 2€/4€.