Mladý kanonier Robert Pich dvoma gólmi rozhodol o víťazstve Banskej Bystrice nad Nitrou. „Vojaci“ tak prelomili trojzápasovú sériu,v ktorej získali len jeden bod a konečne sa radovali z víťazstva.

FK Dukla Banská Bystrica – FC Nitra 2:0 (0:0)

Góly: 69. a 86. Pich. Žlté karty: 73´ Bališ (Nitra). Stretnutie oficiálne sledovalo 2 750 divákov.

Zostava Banskej Bystrice: Boroš – Pleva, Adámik, P. Vajda, M. Savič – Pečovský – M. Pančík ml., T. Hučko (87. Brašeň) – V. Gajdoš (78. Považanec) – Seye, Pich (90. M. Hlinka).

Zostava Nitry: Hroššo – Kotora, Tóth, Kolmokov, Leško – Štetina – R. Valenta (57. Mikuš), Šimončič, Sloboda (67. Bališ) – Hodúr (46. Král) – Rák.

Mal to byť zápas nitrianskeho ostrostrelca Róberta Ráka, zažiaril však Róbert na opačnej strane. Dvadsaťjedenročný bývalý útočník Podbrezovej ukazuje, že má pred sebou veľkú budúcnosť a že práve on by mohol byť tým hráčom, ktorý dokáže plnohodnotne nahradiť odchádzajúceho Michala Ďuriša a prevziať na seba streleckú zodpovednosť. Po dnešku už má na svojom tohto sezónnom  konte päť ligových gólov.

Samotný duel mal zaujímavú predohru, keď hráči Nitry požiadali o výmenu strán, lebo nechceli hrať proti zapadajúcemu nepríjemnému slnku. Napriek tomu bola od úvodných minút aktívnejšia Dukla, živá bola najmä trojica Seye, Hučko a Pich. Na prvú výraznejšiu šancu si však diváci museli počkať až do 26. minúty, keď Robert Pich mohol dvakrát skórovať. Najprv ho vychytal Hroššo a následná dorážka mierila vedľa. Hneď z nasledujúcej akcie po hrubej chybe obrancu Vajdu mohla udrieť Nitra, kanonier Robert Rák však zoči voči Borošovi svoju povesť nepotvrdil. V zápätí chyboval aj Pleva, Šimončič ale rozvlnil sieť len z bočnej strany. Svetlé momenty hostí pokračovali aj v tridsiatej minúte, krásnu strelu Valentu ale bravúrne zneškodnil Boroš. O necelé tri minúty zahrávala Dukla roh a nechýbalo veľa, aby Hučko hlavou skóroval. Päť minút pred koncom prvého dejstva vystrašil divákov na Štiavničkách Rák, jeho priamy kop skončil tesne vedľa. Rovnako po štandardnej situácii mohli streliť gól aj domáci, v závere polčasu ale Seyeho hlavička mierila tesne nad.

Po zmene strán pokračovala v útočnej aktivite Dukla. V 49. minúte sa po Pančíkovom centri hlavou presadil Seye a Hroššo loptu vyrazil na brvno. O desať minút neskôr sa ocitol v dobrej príležitosti Pich, ale mieril vedľa. V zápätí ten istý hráč tečoval prudkú prihrávku od Seyeho a Hroššo bol opäť v permanencii. Šesťdesiata tretia minúta a do tretice vo veľkej šanci Róbert Pich, aj tentokrát vynikol nitriansky gólman. Mladý reprezentant Slovenska do 21 rokov sa zaslúženého gólu dočkal v 69. minúte. Po spolupráci s Adámikom využil svoju rýchlosť a s prehľadom zakončil. Až inkasovaný gól prebudil dovtedy statických Nitranov, výraznejšiu šancu si však nevypracovali. Desať minút pred koncom duelu prišla lahôdka v podaní domáceho tria Savič, Pich a Považanec. Posledný menovaný ale nádhernú akciu nezakončil strelou do Hroššovej siete. O štyri minúty sa dobre hrajúci Seye pohral s obranou Nitry, ale strieľal len do bočnej siete. Osemdesiata šiesta minúta priniesla zlatý klinec duelu v podobe druhého gólu Dukly. Po Plevovom prieniku z pravej strany a prihrávke do veľkého vápna Seye loptu elegantne prenechal Pichovi a ten nádhernou strelou pod brvno nedal Hroššovi šancu a stanovil skóre duelu na 2:0.

Na pozápasovej tlačovej konferencii bol tréner hostí Ivan Galád odmeraný, naopak konečne spokojný mohol byť kouč domácich, Karol Marko. Ten vyzdvihol predovšetkým výkon Picha a Seyeho, dvoch najlepších hráčov na ihrisku. Banskobystrický lodivod navyše médiám oznámil, že počas týždňa očakáva vyjasnenie situácie ohľadom ofenzívnej posily. Kto ňou bude? Nechajme sa prekvapiť.