Do štvrtkového duelu nemohla nastúpiť brankárska jednotka Baranov – Miroslav Šimonovič, ako sa na konci zápasu ukázalo, občasná výmena na brankárskom poste nie je na škodu.

HC ’05 Banská Bystrica – HK Poprad 2:1 po sn. (0:0, 0:0, 1:1, – 0:0 – 1:0)

Góly: 46: Weissman – 48. Mlynarovič (Suchý, Kopecký), samostatný nájazd premenil Sýkora. Zápas sledovalo 3 427 divákov.

Banská Bystrica: Fedor – Cebák, Cuník, Kolba, Biro, Kubka, Bambúch – Lažo, M. Hudec, J. Sýkora – Hvila, Šechný, Paľov – Tománek, Hlinka, Weissmann – Rumpel, Češík, Kútny .

Poprad: Melicherčík – J. Brejčák, Suchý, Jasečko, D. Brejčák, Kramár – Škovira, Lundberg, Kuľha – A. Kroták, Klouda, Rapáč – J. Kopecký, Svitana, Wanvig – Mlynarovič, Kmiť, Vandas.

Prvá tretina šiesteho zápasu semifinálovej série medzi Banskou Bystricou a Popradom sa pod Urpínom dlho  vyznačovala veľmi opatrnou hrou, a to aj počas viacerých presilových hier. Hráči sa možno najskôr museli spamätať z nepodarenej hymny v podaní Mariána Greksu, ale znechutenie z urážky štátneho symbolu pomaly opadlo. V tretej minúte síce narobil vzruch pred Fedorom Vandas, lenže pri troche vzruchu skončila o tri minúty aj šanca Tománka, ktorého síce hostia faulovali, ale svoju strelu aj tak nevyslal dosť presvedčivo. Viaceré šance plynúce z vyrovnanej hry v ďalšom priebehu končili na istých gólmanoch oboch celkov.

Ďalšia časť hry priniesla opäť veľké šance na oboch stranách hneď z úvodu. V 24. Minúte sa ocitol v sľubnej šanci hosťujúci Wanvig, ale na Fedora bol prikrátky. Už o dve minúty vyskakovali zo sedadiel domáci diváci pri akcii Laža s Hlinkom, keď mal druhý menovaný všetko dobre rozbehnuté k zakončeniu spadol a v páde už na puk dobre nedočiahol. Odpoveď hostí na seba nenechala dlho čakať, aktívna legenda Popradčanov Arne Kroták totiž v 27. minúte štipľavo prevetral domáceho brankára. V 37. minúte mohol otvoriť skóre v tej chvíli neúspešný Erik Weissman, či o dve minúty na to Tománek, ktorého strelu Melicherčík vyrážal spred svojej brány. Svaly si však ešte do konca tretiny ponaťahoval aj Fedor, ktorého prevetral Rapáč.

Nervozita sa pribúdajúcimi minútami stupňovala a bolo to cítiť aj na banskobystrických divákoch, ktorí sa stále viac venovali podupkávaniu, ako povzbudzovaniu. Lenže v 46. minúte prišla vytúžená chvíľa a v nej individuálna akcia Lukáša Weismana. Ten si potiahol puk a cez obrancu a razantne vystrelil, na čo Melicherčík so zhoršeným výhľadom pomedzi svojich nemal šancu zareagovať. Červeno-bieli sa netešili dlho, už o minútu Samuel Mlynarovič usmernil puk od Suchého za Fedorov chrbát – 1:1. Na ľad sa vrátila nervozita a časté kúskovanie hry. Lenže keď Lažo vyslal svoj nariadený nájázd pred koncom tretej tretiny mimo Melicherčíkovej brány nasledovalo predĺženie.

V druhej minúte predĺženia sa po vhadzovaní sám k puku dostal Paľov, ale vypálil nad Melicherčíkovu bránu. Druhá časť predĺženia sa už niesla v duchu vyčkávania na nájazdy, pretože aj napriek množstvu razantných striel z diaľky, sa žiadne mužstvo k riadnemu zakončeniu nedostalo.

Zápas dospel k nájazdom. Popradčan Svitana volil strelu z blízka, na ktorú si Fedor vykorčuľoval a cez svoje betóny puk nepustil. Mladý Sýkora povzbudený domácim publikom Melicherčíka blafákom zvládol. Za Popradčanov išiel na ďalší dôležitý nájazd Kuľha, ktorého strelu Fedor opäť vytesnil. Rozhodnúť mohol Miroslav Lažo, lenže puk mu ušiel, a tak bolo opäť všetko na Fedorovi. Ten za svoj chrbát nepustil ani Rapáčovu strelu, a Banská Bystrica má preto naďalej šancu hrať prvé hokejové finále vo svojej histórii.

Rozhovor s hrdinom rozhodujúceho nájazdu Jánom Sýkorom:
[youtube tq2vhedSADQ 560 340]

Rozhovor s mužom záverečnej časti zápasu Ivanom Fedorom:
[youtube ei6jacBr-II 560 340]

Rozhovor s trénerom Milanom Stašom:
[youtube 0iX9EZxRS8k 560 340]