Druhá gynekologicko-pôrodnícka klinika SZU pri FNsP F. D. Roosevelta (FNsP FDR) získala darom od slovenského obchodného reťazca COOP Jednota Krupina SD  moderné polohovateľné pôrodné lôžko.

Pôrodné lôžkoDar v hodnote 10 000 € riaditeľovi nemocnice MUDr. Vladimírovi Balážovi, PhD. a vedeniu kliniky priamo v pôrodnici včera slávnostne odovzdal Ing. Jozef Vahančík, predseda predstavenstva COOP Jednota Krupina, SD.

Na pôrodnej sále sme za uplynulé roky vymenili pôrodné lôžka v dvoch boxoch, v poslednom treťom bol ešte pôvodný, z osemdesiatych rokov. Vďaka daru, budú mať rodiace ženy odteraz pohodlie aj pri plnej vyťaženosti pôrodnice. Polohovateľné pôrodné lôžka sú oproti tým pôvodným širšie a komfortnejšie. Elektrickým ovládaním je možné nastaviť ich do rôznych polôh.

Pre rodiacu ženu je možnosť zvoliť si vyhovujúcu polohu úľavou a môže tak prispieť k úspešnému priebehu pôrodu.

Ako dôvod, prečo sa rozhodli venovať prostriedky nemocnici Jozef Vahančík v príhovore uviedol: „ Naša spoločnosť pôsobí v regióne, ktoré je spádovým územím tohto významného zdravotníckeho zariadenia a je často poslednou nádejou pre vyliečenie či zlepšenie zdravotného stavu pacientov, spomedzi ktorých sú neraz aj naši zamestnanci, členovia nášho družstva, či naši každodenní zákazníci. Veríme, že týmto darom sa zlepší komfort a pohodlie mamičkám v situácii, na ktorú budú spomínať do konca života“.

V roku 2013 získala nemocnica vďaka finančnej podpore Coop Jednoty päť kusov nových polohovateľných postelí pre pacientov Urologickej kliniky SZU.

Snahu nemocnice o zlepšovanie podmienok mamičiek v ich dôležitej životnej chvíli dokazujú aj minuloročné vybudovanie traktu s piatimi nadštandardnými izbami na šestonedelí, či rekonštrukcia kúpeľne a WC na pôrodných sálach.