Novým majiteľom tretieho najnavštevovanejšieho kina na Slovensku je jeden z najväčších prevádzkovateľ siete kín u nás.

Spoločnosť VAV invest, ktorej konateľom je známy banskobystrický podnikateľ Peter Valach už nevlastní banskobystrické multikino Europa Cinemas. Novým majiteľom je bratislavská spoločnosť Cinemax známa sieťou multikín po celom Slovensku. Tá u nás prevádzkuje dovedna desať multikín, zväčša pri zábavno-obchodných centrách Max.

Spolu s vlastníckymi zmenami k 6. októbru 2011 končí aj doterajší manažér Europa Cinemas Richard Kliment. Na konateľskom poste spoločnosti EuroCinema BB, ktorá banskobystrické kino prevádzkuje, ho vystriedajú zástupcovia Cinemaxu – Michal Drobný a Andrej Konkoľ. Novým sídlom spoločnosti je Zvolen, odkiaľ pochádza aj spomínaný Konkoľ.

Cinemax vlastní multikiná v Trnave, Poprade, Trenčíne, Nitre, Dunajskej Strede, Skalici, Žiline, Prešove a Košiciach. Teraz k nim pribudne aj banskobystrické multikino, ktoré sa za rok 2010 môže hrdiť titulom tretie najnavštevovanejšie kino na Slovensku. Viac divákov prišlo iba do multiplexov v bratislavskom Poluse a Auparku. Čo sa týka priemerného počtu divákov na jedno predstavenie, je Europa Cinemas v Banskej Bystrici na prvom mieste spomedzi všetkých slovenských multikín.