Banskobystričania na ťažkom teréne vysoko zvíťazili nad Prešovom. Hviezdou stretnutia sa stal obranca Vajda s dvoma gólovými hlavičkami.

Dukla Banská Bystrica – Tatran Prešov 3:0 (1:0)

Góly: 20. Hučko, 65. a 68. Vajda

Banská Bystrica: Boroš – Pleva, Adámik, P. Vajda, Brašeň – Pečovský, Marek Hlinka – V. Gajdoš, T. Hučko – Pich, Seye

Prešov: Jakub Diviš – Papaj, M. Baran, Piter-Bučko, Josl – P. Cicman – P. Katona, P. Petráš, Leško – Ľ. Meszároš, Belejík

Na Štiavničkách najskôr pogratulovali bývalému trénerovi Františkovi Vavrinčíkovi k sedemdesiatke a potom sa už obe mužstvá museli na trávniku vysporiadať s nepriaznivým počasím a vodou nasiaknutým terénom.  Aktívnejší smerom vpred  boli od úvodných minút domáci futbalisti, ale nevytvorili si vážnejšiu gólovú príležitosť.  V 20. minúte sa k strele spoza šestnástky odhodlal Hučko a na radosť hŕstky prítomných divákov, ktorí boli na pozvanie organizátorov väčšinou na krytej tribúne, skončila lopta po teči jedného z prešovských obrancov v sieti.  Následne sa hra trochu vyrovnala, ale hrozila najmä Dukla. Seye v 30. minúte skóroval, ale z ofsajdu. Ten sa pred koncom polčasu dostal ešte do tutovky, keď naňho centroval Hučko, ale skĺzačkou minul odkrytú bránu.

Aj druhý polčas patril najmä Dukle. v 60. minúte mieril nad brvno Pich. V 65. minúte prenikal Hučko a jeho strelu si takmer do vlastnej brány zrazil jeden z hosťujúcich obrancov. Následný rohový kop zahrával Gajdoš a pred bránou hlavičkou zakončil mladý banskobystričan Vajda. A už o tri minúty na to si Gajdoš a  21-ročný talentovaný obranca Dukly úspešne spoluprácu zopakovali – 3:0. Jediná väčšia šanca Prešova v zápase prišla v 80. minúte. Z hranice šestnástky strieľal Cicman, ale Hlinka v poslednej chvíli odklonil loptu, ktorá smerovala do siete. Do konca zápasu sa už nič na stave nezmenilo a Dukla si pripísala cenné tri body.