Zatiaľ čo v poslednom zápase na Štiavničkách proti Žiline Dukla zažila v druhom polčase zmŕtvychvstanie, v Zlatých Moravciach toho veľa neukázala počas celých 90-tich minút. Na štastie Banskobystričanov, ani domáci nedokázali v zápase piateho kola Corgoň ligy skórovať.

FC ViOn Zlaté Moravce – FK Dukla Banská Bystrica 0:0

ŽK: 35. Candrák – 52. Brašeň, 71. Ľupták, 86. Jurčo. Stretnutie v Zlatých Moravciach sledovalo 1286 divákov.

Zostava FC ViOn: Kuciak – Pavlenda, Kováč (74. Mihálik), Candrák, Pribula, Pintér, Babic, Orávik, Majerník (54. Chrappan), Obročník, Mazan (78. Vaniš).

Zostava FK Dukla: Boroš – Teixeira, Podstavek, Nosko, Savič, Turňa, Faško (46. Ľupták), Brašeň (78. Peňaška), Považanec, Slančík (83. Chrien), Jurčo.

FK Dukla Banská Bystrica - FC ViOn Zlaté Moravce, 13.4.2013, Banská BystricaBrankár Peter Boroš, ktorý dostal po neistých výkonoch českého novica v drese Dukly Dominika Rodingera šancu zachytať si, v prvých minútach zápasu dal odpoveď na otázku, prečo na Štiavničkách pred sezónou hľadali posilu na tento post. Jeho chyby sa však nestali Dukle osudnými a hráči ViOn-u mali čo ľutovať. Šanciam Babica či Kováča totiž veľa nechýbalo. Lenže s postupujúcim časom sa Boroš rozchytal a do tempa sa začali dostávať aj samotní hráči Dukly. Tí si čoraz častejšie dokázali vytvárať strelecké príležitosti, aj keď príliš blízko Kuciakovej brány sa nedostávali. Z diaľky hrozil ešte v prvom dejstve Faško, v druhom polčase azda domácich vystrašila len strela Pavla Jurča. Zápas v Zlatých Moravciach sprevádzalo mimoriadne málo gólových šancí, a tak sa prvý tohto sezónny zápas Dukly skončil bez streleného gólu.

Duklu čaká o týždeň ďalší zápas vonku, predstaví sa na Žitnom ostrove proti tímu DAC Dunajská Streda.