Banskobystrickí hokejisti dnes v rámci 46. kola najvyššej hokejovej súťaže cestovali na ľad poslednej Žiliny. Tá nám v tejto sezóne viackrát robila problémy, no tento raz sme súpera nepodcenili a vyhrali hladko v pomere 6:1.

MšHK Žilina – HC ’05 Banská Bystrica 1:6 (1:3, 0:0, 0:3)

Góly: 12. Vala (Rataj, Dlouhý) – 10. Hlinka (Tománek, Hudec), 16. Lažo (Weissmann), 19. Tománek (Hlinka, Hudec), 49. Tománek, 52. Hvila (Vantroba), 57. Rumpel (Hvila, Petro)

Zostavy tímov:

MšHK Žilina: Laco (od 52. min. Johanes) – Rúfus, Dlouhý – Krčula, Heš – Devečka, Milovanovič – Ftorek, Valášek – Nemec, Hreus, Kokavec – Petruška, Rataj, Vala – Drevenák, Troliga, Slovák – Hájnik, Horský, Stupka

HC ‘05 Banská Bystrica: Fedor  – Cebák, Biro – Vantroba, Bambúch – Bendík, Kubka – Hlinka, Hudec, Tománek – Rumpel, Češík, Hvila – Weissmann, Šechný, Lažo – Bezák, Paľov, Petro

ilustr. foto: Branislav Račko

Od začiatku zápasu bolo možné vidieť svižný hokej. Najskôr pohrozili niekoľkými šancami domáci. Ako sľubný sa ukázal hlavne pokus Drevenáka, Fedor však puk za chrbát nepustil. Následne sme začali častejšie útočiť my. Laco spočiatku odolával a zneškodnil pokusy Šechného, Weissmanna i ďalších, no v desiatej minúte bol už na Hlinkov puk prikrátky a prvýkrát kapituloval. Neprešli však ani dve minúty a „vlci“ vyrovnali. V presilovej hre dostal až priveľa priestoru Vala, ktorý ukázal, že žlto-zelení nepustia tri body len tak ľahko. „Barani“ však zabrali naplno a do prvej sirény skórovali ešte dvakrát. Najskôr sa so šťastím presadil Lažo a necelé dve minúty pred koncom zvýšil na rozdiel dvoch gólov v presilovke Tománek.

V úvode druhého dejstva sa musel činiť hlavne Fedor, ktorý bol v ohni niekoľkých striel. Banskobystrický brankár však podporený obranou Žilinčanom radosť z druhého gólu nedoprial. Z našich mohol do polovice zápasu prekonať Laca hlavne Biro, jeho delovka však do svätyne domácich neprešla. Následne sa podobný scenár zopakoval aj pri šanci Hvilu. V závere sa dostali opäť na koňa domáci, brankárska dvojka nášho tímu však všetkým pokusom odolala. Druhá tretina tak priniesla niekoľko zaujímavých šancí, no ani jeden gól.

Žilina mala pred treťou tretinou ťažkú úlohu. Zvrátiť nepriaznivý vývoj zápasu a získať aspoň bod. Túto misiu mohol úspešne započať Stupka, ten však vo voľnom priestore svoju šancu trestuhodne zahodil. Domáci sa sympaticky snažili do posledných chvíľ, no práve z toho pramenili chyby a následne ďalšie góly v ich sieti. V 49. minúte zvýšil na 4:1 z brejku v oslabení Tománek. Žilinčanov vzápätí položil na lopatky Hvila, ktorý svojim gólom poslal Laca na striedačku. Posledných osem minút dochytal náhradník Johanes. Aj ten však ešte stihol kapituloval. V 57. minúte ho prekonal a na konečných 6:1 uzavrel Rumpel.