Ani Banskú Bystricu neobíde v jedenástom kalendárnom týždni krátkodobý návrat zimy. V druhej polovici týždňa musíme na strednom Slovensku počítať s dažďovými či dokonca opäť aj snehovými zrážkami.

Foto: il. ©ISIFA/Gettyimages Creative Subscript/

Pondelok má byť ešte pomerne príjemný s dennými teplotami vzduchu do desať až dvanásť stupňov Celzia. Najmä dopoludnia však bude prevažne zamračený a ráno môže aj krátkodobo spŕchnuť.

Utorok prinesie podobný charakter počasia, pričom oblačnosti by malo byť o niečo menej, než v pondelok. Teplota vzduchu sa bude v meste pod Urpínom okolo 14-tej hodiny popoludní pohybovať medzi 10 až 12 stupňov Celzia. Pri rannej ceste do práce ale počítajte s teplotami len mierne nad bodom mrazu.

Streda bude už výrazne chladnejšia a počítať musíme aj s celodennými zrážkami, ktoré so sebou prinesie zhustená oblačnosť, ale nebudú veľmi výdatné. Teplota vzduchu sa má podľa počítačových predpovedných modulov vyšplhať len na päť stupňov Celzia.

Štvrtok bude zamračený a daždivý, miestami sa môže dážď meniť na sneh. Nepríjemnosť počasia znásobí nárazový severný vietor. Teplota vzduchu sa ešte stále udrží nad bodom mrazu

Piatok teplomerom nakáže obrat, keď teplota vzduchu v noci a ráno poklesne až ku mínus šiestim stupňom. Počas dňa sa ale vzduch oteplí k nule. Najmä z rána a dopoludnia bude pokračovať aj zrážková činnosť, v tomto prípade vo forme snehu.

Víkend má byť najmä v sobotu polo oblačný, ale stále s teplotami vzduchu pod bodom mrazu. V nedeľu opäť oblačnosti pribudne, pričom ale postupne začne stúpať teplota vzduchu a otepliť by sa mohlo až k plus dvom stupňom Celzia.