Až do stredy sa bude počasie niesť v podobe víkendovej premenlivosti a teplôt okolo dvadsiatich stupňov Celzia. Potom nás ale na strednom Slovensku čaká výrazné ochladenie.

V pondelok sme sa prebudili do slnečného dňa, počas ktorého sa teploty vyšplhajú na maximálne 23 stupňov Celzia. K večeru však pribudne oblačnosti a cez noc zrovna hviezdy obdivovať môcť nebudeme. Zajtrajšok by ale mal byť opäť prevažne jasný a pri teplotách ešte o čosi vyšších, keď teplomery budú môcť v Banskej Bystrici ukázať až 25 stupňov Celzia.

To bude zároveň tohtotýždňový teplotný vrchol, keďže v stredu už slnko spomedzi oblakov uvidíme len ťažko a podvečer už budeme musieť počítať aj so zrážkami. V stredu síce ešte teplota vystúpi na zhruba 23 stupňov Celzia, ale popoludní začne rapídne klesať. Vo štvrtok nás potom čaká najmä z rána upršaný deň s maximálnou dennou teplotou len okolo 15 stupňov Celzia. V piatok bude zrážok výrazne menej, zapršať by mohlo len miestami a aj to len popoludní. Teplomery budú ukazovať možno i o dva stupne viac než v predošlý deň. Cez víkend môže byť potom opäť o niečo chladnejšie, avšak najmä sobota bude celá upršaná a v nedeľu, aj keď zrážok bude menej, bude ešte obloha rovnako celá zamračená.