Prvý ročník medzinárodných pretekov v atletickej chôdzi pod názvom Banskobystrický chodecký míting sa uskutoční v sobotu 30. septembra v Parku pod Pamätníkom SNP v Banskej Bystrici. Slávnostné otvorenie podujatia je naplánované na 16.00 hod.

Súťažiť sa bude vo všetkých vekových kategóriách podľa platných pravidiel Slovenského atletického zväzu na certifikovanej trati. Svoju účasť prisľúbili okrem klubov zo Slovenska aj tímy z Litvy, Česka a Maďarska.

V kategóriách mužov a žien prví traja pretekári dostanú aj finančné odmeny (150, 100, 50 eur).

V ostatných kategóriách prví traja obdržia vecné ceny, medaile, poháre a diplomy. Najlepší výkon celého podujatia bude odmenený cenou BCF.

„Banskobystrický chodecký míting sa bude konať pod záštitou primátora mesta Banská Bystrica Jána Noska a toto podujatie je zapojené aj do Európskeho týždňa športu 2017,“ povedala športová riaditeľka atletického klubu BCF Dukla Banská Bystrica Lucia Kršňáková a dodala, že: „Pozvanie na podujatie prijal olympijský víťaz Jozef Pribilinec, ktorý sa teší zvyšujúcej sa popularite atletickej chôdze v Banskej Bystrici“.

Hlavným organizátorom podujatia je  občianske združenie BCF. Spoluorganizátormi sú VŠC Dukla Banská Bystrica a mesto Banská Bystrica.