V mestskej časti Radvaň sa rozhodli uctiť si „skôr narodených“ a zorganizovali pre nich už druhý ročník obľúbeného kultúrneho podujatia Druhý večer stretnutia seniorov, ktorého organizátorom je Občianska rada Radvaň. 

P0001V piatok 21. októbra začne podujatie o 17-tej hodine v priestoroch školskej jedálne základnej školy Radvanská 1.

„Hostia sa môžu tešiť na zaujímavý kultúrny program,  do spevu a tanca zahrá banskobystrická speváčka Soňa Kopčanová so skupinou, latino tóny prinesie Tanečná škola Janette Fáberovej, pripravené bude občerstvenie, koláčiky, kávička a opäť obľúbená tombola o krásne ceny. Minulý rok podujatie navštívila stovka seniorov nielen z mestskej časti Radvaň. Šikovné gazdinky  môžu doniesť svoje koláčiky a zapojiť sa tak do súťaže O najlepší koláč. Minulý rok vyhrala domáca štrúdľa. Tohtoročnou novinkou bude prezentácia vlastnej tvorby. Každá záujemkyňa či záujemca môžu prísť prezentovať svoje domáce výtvory dečky, výšivky, dekorácie, sviečky, ručné práce. Nebude chýbať ani prekvapenie, ale to nemôžeme prezrádzať,“ povedala Erika Karová, členka Občianskej rady Radvaň.

Kapacita je obmedzená, a preto účasť je potrebné nahlásiť do pondelka 17. októbra na jedno z telefónnych čísel, ktorými sú 0908 901 177 alebo 0917 521 121. Potvrdiť účasť na podujatí je možné aj prostredníctvom mailu karoveri@gmail.com.

Podujatie sa uskutoční v rámci Akadémie Európskeho seniora 2016. Organizátorom je občianska rada Radvaň. Podujatie je organizované s finančnou podporou mesta Banská Bystrica.