SKOK! je občianskym združením zameraným na oblasť súčasného tanca a fyzického divadla, svoju činnosť naplno odštartuje už vo štvrtok.

V priestoroch kultúrneho centra Záhrada v Banskej Bystrici zažije toto združenie svoj krst, dozviete sa viac o jeho činnosti v prezentácii jeho zakladateľa, tanečníka a choreografa Jara Viňarského, nebude chýbať ani tanečná performancia, dobrá hudba, pri ktorej si môžete zatancovať a napokon aj recepcia.

Prvoradý záujmom tohto združenia je mapovať dianie na slovenskej súčasnej tanečnej scéne a skvalitňovať informovanosť verejnosti o tomto druhu umenia, ktorému sa u nás nevenuje veľká pozornosť. Prinášať chce informácie o slovenských profesionálnych umelcoch, zoskupeniach pôsobiacich na tanečnej scéne na Slovensku a v zahraničí, mapuje program slovenských kultúrnych centier a scén, ktoré pravidelne uvádzajú produkcie súčasného tanca a fyzického divadla ako aj ponuky seminárov a workshopov súčasného tanca, prináša správy zo sveta súčasného tanečného umenia aj za hranicami Slovenska. Na novom informačnom portáli, ktorý postupne pripravujú nájdete na jednom mieste informácie o umelcoch a ich pôsobení, dozviete sa kde sa súčasný tanec uvádza a vďaka pravidelne aktualizovanému kalendáru nepremeškať príležitosť na tanečné predstavenie zájsť, tiež kde sa môžete zúčastniť tanečných workshopov a seminárov.

Priaznivci kultúry a tanečného umenia tak budú môcť stáť pri otváracom večeri SKOK! už vo štvrtok 23. februára od 17.00 h v Záhrade – centre nezávislej kultúry, ktorú nájdete v Beniczkého pasáži.