Andrej-Kiska-foto-REGIONAL-MEDIAPrezidenta Andreja Kisku čaká druhá oficiálna návšteva Banskej Bystrice. V utorok, okrem stretnutia s predstaviteľmi mesta, navštívi aj tunajšie úspešné firmy.

V pondelok čaká prezidenta najskôr program vo Zvolene či Dobrej Nive. Tam ho okrem oficiálnych stretnutí čaká napríklad aj návšteva Technickej univerzity a diskusia s jej študentami či prehliadka známe „tyčinkárne“, respektíve závodu spoločnosti DRU. O 17-tej bude tiež diskutovať s verejnosťou v tamojšej Krajskej knižnici Ľudovíta Štúra.

V utorok 5. mája sa prezident Andrej Kiska od 9.30 h stretne so zástupcami mesta Banská Bystrica. Následne sa od jedenástej hodiny v budove Ekonomickej fakulty stretne so zástupcami Univerzity Mateja Bela a od 11.30 h ho v Aule Rotunda čaká diskusia so študentami UMB. Jeho ďalší program bude popoludní spojený s návštevou spoločnosti Alfa Bio a Banskobystrického pivovaru. Jeho utorňajší program v regióne zavŕši návšteva mliečnej farmy Braunvieh v Slovenskej Ľupči, ktorej syry oceňujú napríklad aj vo Francúzsku.