Banskobystrický samosprávny kraj v spolupráci so Stredoslovenským múzeom v Banskej Bystrici a občianskym združením Svetielko nádeje pripravujú už na 20. decembra slávnostnú vianočnú benefíciu Stredoslovenského múzea pod názvom Svetlo pre Svetielko. Benefícia sa uskutoční 20. decembra o 18.00 h. v historických priestoroch Thurzovho domu na Námestí SNP 4.

Každý Váš dar, bez ohľadu na výšku sumy, je vyjadrením solidarity a ľudskosti. Zároveň hovorí o Vašej ochote pomôcť deťom, ktoré v živote nemali toľko šťastia, aby zažili bezstarostné detstvo v kruhu svojich najbližších. Aj týmto darom pomôžete malým onkologickým pacientom Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou v Banskej Bystrici spríjemniť ťažké chvíle strávené v nemocničných izbách.

V programe sa predstaví divadlo Harry Theater s predstavením Medené mesto. Toto divadelné predstavenie vzniklo na motívy knihy Slavomíry Očenášovej-Štrbovej Moja Banská Bystrica. Hosťom sa prihovoria aj niektoré osobnosti kultúrneho, spoločenského i politického života mesta. Hlavným zámerom tejto benefičnej akcie však je pripomenúť nám ostatným, že nie všetky deti majú to šťastie tešiť sa s rodičmi pod vianočným stromčekom, nie všetky sú zdravé, nie všetky majú pred sebou svetlú budúcnosť. A je našou ľudskou povinnosťou pomôcť im. Vyjadriť solidaritu, prejaviť ochotu pomôcť, pretože aj skromný finančný obnos pomôže detskej onkológii. Výnos zo slávnostnej benefície poputuje na účet Občianskeho združenia Svetielko nádeje.