Quantcast

V roku 2011 začína Stredoslovenské múzeum cyklus komorných koncertov Zelené tóny v Thurzovom dome koncertom tria pod názvom Los Remedios v tretiu februárovú nedeľu – 20. februára. Od 16-tej hodiny sa budú priestormi historickéj budovy rozliehať tóny flamenca.

Flamencové hudobné zoskupenie Remedios vzniklo v roku 2001 a hneď sa zaradilo k najvýraznejším predstaviteľom flamenca na Slovensku a v Strednej Európe. Autori kompozícií Matúš Kohútek „Gallito“ a Cyril Kubiš sa nechali okrem flamenca inšpirovať hudbou Gipsy Kings, prvkami jazzu, latinsko-americkej hudby a World music, čím vznikla ojedinelá hudobná fúzia ponúkajúca netradičný a celkom nový pohľad na fenomén flamenco v Strednej a Východnej Európe.

Skupina koncertne vystupovala v Česku, Maďarsku, Rakúsku, Nemecku a Poľsku. Pravidelne spolupracuje so španielskymi umelcami ako sú flamencový tanečník Juan Polvillo zo Sevilly, tanečníčky Araceli de Alcalá, Pilar Ortega a La Guita, flamencoví speváci El Tane, Alberto Garcia a Ismael Fernandez a perkusionista Paco Vega.

Skupina sa taktiež podieľala na tvorbe úspešných hudobno-tanečných predstavení v štýle flamenco „El amor brujo“, „Los characteres“ „Sangre Flamenca“ a „Carmen“, ktoré úspešne prezentovala na zahraničných festivaloch a slovenských a českých divadelných scénach. V roku 2004 sa stala finalistom celoslovenskej súťaže „Nové tváre slovenského jazzu“, kde získala ocenenie za najlepšiu ucelenú koncepciu a presvedčivú kolektívnu interpretáciu. Spolupracovali s Národním divadlom v Prahe na hudobnom naštudovaní hry Zvonařka závist. V roku 2006 spoluúčinkovali na koncerte so svetoznámym španielskym gitaristom Gerardom Nuñezom. V súčasnosti úspešné účinkujú v prvom flamenco muzikáli „Don Quijote“. V Čechách v súčasnosti skupina účinkuje na v Pražskom muzikáli „Carmen“ s Luciou Bílou a baletnom predstavení „Carmen“ v Janáčkovom divadle v Brne.

V Thurzovom dome sa predstaví zoskupenie v trojici Morenito de Triana (vlastným menom Stano Kohútek) – gitara a spev, Mateo Gallito (vlastným menom Matúš Kohútek) – klavír a tanec a Cyril Kubiš – husle.