Vozidlo idúce po ulici na Námestí Slobody o pol tretej v stredu ráno bez rozsvietených svetiel. Všimla si ich hliadka banskobystrických policajtov, no čo nasledovalo potom, neočakával asi nik.

dopravna-policia-minv.skVozidlo Opel Combo idúce po Námestí Slobody, ktoré nemalo rozsvietené svetlá, hliadka zastavila pomocou svetelného a zvukového znamenia na Hronskom predmestí, na ktoré vodič spomalil a odbočil k zastávkovému pruhu MHD.

Vzápätí však vodič náhle pridal a z miesta ušiel. Policajná hliadka začala vozidlo Opel prenasledovať za použitia výstražných, svetelných a zvukových zariadení. Vodič na žiadne z nich nereagoval a výjazdom prešiel na rýchlostnú cestu R1 smerom do Zvolena, kde pokračoval v rýchlej jazde. Po opakovaných výzvach hliadka prostredníctvom rádiostanice požiadala aj ďalšie hliadky v meste Banská Bystrica o súčinnosť pri prenasledovaní unikajúceho vozidla. Po opustení územia mesta a po predchádzajúcich neúspešných výzvach bol použitý varovný výstrel do vzduchu. Nakoľko však vodič vozidla nereagoval na varovný výstrel, taktiež ani na svetelné a zvukové znamenia a ani na slovné výzvy cez reproduktor, bol použitý druhý varovný výstrel do vzduchu.

Až po druhom varovnom výstrele začalo prenasledované vozidlo zastavovať pri pravej krajnici. Po zastavení vozidla, policajti pomocou hmatov a chvatov vytiahli z auta dve osoby, ktoré následné spútali. Išlo o 17-ročných chlapcov, ktorí utiekli z resocializačného centra. Uviedli, že auto odcudzili v obci Dobrá Niva a chceli sa na ňom odviezť domov. Vozidlo našli neuzamknuté, navyše s kľúčmi v priehradke spolujazdca. Sedemnásť ročný „vodič“ ktorý viedol unikajúce vozidlo nie je držiteľom vodičského oprávnenia.

Poverený príslušník Policajného zboru v Banskej Bystrici začal trestné stíhanie vo veci prečinu neoprávneného používania cudzieho motorového vozidla.