Okúpať sa v podzemných priestoroch? Najbližšiu podobnú atrakciu nájdete v Maďarsku. Už čoskoro sa však podzemné kúpanie pravdepodobne stane realitou aj u nás.

Na strednom Slovensku, v známom akvaparku vo Vyhniach chcú totiž expandovať do podzemia. Pre návštevníkov tu vznikne podzemný bazén v priestoroch bývalých baní.

Akvapark v srdci Štiavnických vrchov, neďaleko Žiaru nad Hronom v obci Vyhne, navštívi ročne podľa reportáže denníka SME, asi 100-tisíc návštevníkov. Kapacitne však akvapark tlaku turistov nevyhovuje. Práve preto sa obec Vyhne, ktorá akvapark prevádzkuje, rozhodla areál rozšíriť do atraktívnych podzemných priestorov. V bývalej baníckej štôlni vznikne v podzemí bazén na sedenie, nad ktorým pribudne i nová bazénová hala.

View this post on Instagram

konecne#relax#dovolenka#familytime#vyhne#sitno

A post shared by Martina (@martins_1983) on

Nové priestory akvaparku vo Vyhniach majú byť napájané vodou z bývalých banských štôlní. Práve tu totiž v minulosti baníci narazili na prameň termálnej minerálnej vody, ktorú údajne sami využívali na rekreáciu.

Akvapark Vyhne plánuje do rozširovania svojho areálu investovať 1,5 milióna eur. Výstavba by mala začať už tento september.

V už beztak atraktívnom akvaparku v Štiavnických vrchoch sa tak návštevníci môžu tešiť na nový podzemný bazén na sedenie v atraktívnom prostredí bývalej baníckej štôlni.

Nad podzemným bazénom vznikne i nová bazénová hala, ktorá pomôže akvaparku zvládať čoraz väčší záujem turistov a dozaista priláka i mnoho ďalších.

Prečitajte si aj:

Deväť unikátnych jazier a vodných nádrží v Banskobystrickom kraji, kde sa okúpete zadarmo a uprostred prírody