Tanečný klub Element organizuje piaty ročník  projektu Tancom proti rasizmu, ktorý sa uskutoční 19. novembra 2011 na doskách najväčšieho klubu na Slovensku – Ministry of Fun.

Cieľom projektu, ktorý sa uskutočňuje už niekoľko rokov,  je zjednotiť všetkých tanečníkov i netanečníkov bez akéhokoľvek rozdielu farby pleti, národnosti, spoločenského či  sociálneho zamerania. Zúčastňuje sa ho nielen mládež z Banskobystrického kraja, ale aj z celého Slovenska a Čiech. Pravidlá a charakter súťaže sa od minulých ročníkov nezmenili. O kvalitách tanečníkov budú tento rok rozhodovať nielen zástupci zo Slovenska a Čiech Tias (SK) a Ondra Švec (CZ), ale aj odborná porota zo zahraničia Stephan (NL) a Drosha (NL).

Akcia odštartuje na pravé poludnie v najväčšom klube na Slovensku Ministry of Fun, kde neskôr budú na programe Bboy battles, Hip hop+house battles, z ktorých vzídu finálne battle. Dobrou a predovšetkým kvalitnou hudbou bude tanečníkov zásobovať DJ Shimo a o hlasový sprievod celej akcie sa postará speaker Lil Pablo.

„Tancom proti rasizmu je jediná akcia svojho druhu na celom Slovensku aj v Česku a počas predošlých úspešných 4 ročníkov sa zaradila medzi tie najprestížnejšie a najväčšie battle na Slovensku. Výročný piaty ročník bude poňatý tak trochu ako príjemná spomienka na tie predošlé. Diváci sa môžu tešiť na tanečné páry nielen zo Slovenskej, ale opäť aj z Českej republiky. Akcia je určená pre úplne všetkých ľudí bez ohľadu na vek, pohlavie, farbu pleti, sociálne a spoločenské zaradenia, politické či náboženské presvedčenie, takže vítaní sú naozaj úplne všetci.“ vyjadrila sa organizátorka Dominika Maninová.