V sobotu sa v priestoroch obchodného centra Europa uskutoční ďalšie z kvalifikačných podujatí na septembrový prvý ročník Banskobystrického maratónu. Registrovaní súťažiaci v ňom budú súperiť na bežeckých trenažéroch, ktoré dostane k dispozícii aj verejnosť. Program so začiatkom o pätnástej hodine ukončí koncert skupiny VZNCH.

Po januárovom Trojkráľovom behu je podujatie v ESC druhým zo série kvalifikačných pretekov na hlavné športové podujatie roka v Banskej Bystrici – septembrový maratón. „Akcie vyberáme takým spôsobom, aby si medzi nimi každý našiel pre seba to pravé. Víkendová súťaž má za cieľ umožniť ľuďom vyskúšať si aj túto alternatívu. Ukázať, že pohyb je hra, ktorá prospieva, je dostupná pre každého, pričom nemusí trvať hodinu, ale stačí aj pár minút. Chceme, aby si ľudia našli k športu cestu a žili zdravo,“ uviedol pre BBonline.sk jeden z organizátorov podujatí Miroslav Štrba.

Každý zo súťažiacich pobeží na bežeckom trenažéri 5 minút pri inklinácii 10%. Pri vyhodnocovaní bude rozhodovať dosiahnutá vzdialenosť. Tú by mal s presnosťou na desať metrov vyhodnotiť stroj. Z vyraďovacích kôl postúpia najlepší do semifinále a neskôr finále. Pre absolútneho víťaza a troch najlepších bežcov spomedzi mužov a žien budú pripravené vecné ceny i automatická kvalifikácia na nimi zvolenú disciplínu prvého ročníka Banskobystrického maratónu. Internetová registrácia pretekárov je už ukončená, dvadsať pretekárov však dostane možnosť registrovať sa priamo na mieste konania.

Beh do vrchu nie je poslednou prípravnou akciou pred maratónom. Do septembra organizátori plánujú ešte jeden bežecký pretek a v júli zacielia na rodiny s deťmi. „Na desiateho až jedenásteho júla pripravujeme veľkolepú bežeckú 24-hodinovku na futbalovom štadióne na Štiavničkách,“ dodal Miroslav Štrba.  Bližšie informácie o týchto podujatiach, ako aj o ostatných aktivitách organizátorov nájdete na oficiálnej stránke Banskobystrického maratónu marathonbb.com a včas o nich budeme informovať aj na našom portáli.