Jarmok_Slovenska_Lupca_2012_034Príjemná, veselá, chutná i poučná tradícia v neďalekej Slovenskej Ľupči. Taký je Turíčny jarmok, ktorého už 14. ročník sa uskutoční  v sobotu 7. júna.

História jarmoku siaha až do 16. storočia, ale jeho súčasná história sa začala opäť písať v roku 2000. Od vtedy nepretržite láka ľudí z regiónu nielen za nákupmi, ale aj zábavou. O tú sa pravidelne starajú členovia „Strany umierneného politického hyenizmu“ – SUPH. Nielen na ich výmysly a chleba so šmalcom a cibuľou, ale aj na vystúpenia šermiarov Ricasso a množstva ďalších účinkujúcich sa môžete tešiť už túto sobotu.

Jarmok štartuje o 10.00 h, tradičný sprievod obcou je naplánovaný na 11.30 h. Okrem viacerých folklórnych vystúpení a vystúpení miestnej školy sa môžete v rámci programu tešiť aj na vystúpenie formácie Martin Bies & Flamenco Clan o 17-tej hodine. Ľupčiansky hrad bude otvorený pre verejnosť od 10.00 do 15.00 h. V tamojšom dome remesiel si aj tentokrát môžete zaspomínať na prácu a zvyky našich predkov a majstrov remeselníkov.

Tip: Pozrite sa, ako to na Turíčnom jarmoku vyzeralo vlani…