V sobotu 9. novembra sa v Banskej Bystrici uskutoční druhý ročník modelárskej súťaže VERTIGO CUP. Zúčastnia sa ho modelári zo Slovenska, Maďarska, Čiech a Poľska.

plagat sk 2013 finalnyV priestoroch Misijného domu na Skuteckého ulici 4 budú pre verejnosť od 9.00 h až do vyhlásenia výsledkov o 14.00 h k videniu plastikové modely lietadiel, vojenskej aj civilnej techniky, lodí, áut, vesmírnej techniky ale aj papierových modelov. V špeciálnych kategóriách návštevníci uvidia aj figúrky a busty. Chýbať nebudú ani také, ktoré približujú rôzne historické, filmové ale aj fantasy postavy.

„V Banskej Bystrici by sa mala stretnúť európska špička maliarov figuriek a búst, kde majú slovenská maliari-modelári svoje výrazné zastúpenie,“ informoval portál BBonline.sk spoluorganizátor podujatia Pavol Hanzel.

Registrácia súťažiacich bude prebiehať do 10.30 h a po tomto čase by už mali byť vystavené všetky modely. Následne budú pre záujemcov prebiehať viaceré workshopy. Podujatie poriadajú miestne modelárske kluby Muttons Banská Bystrica a Letka Horehronia. Uskutoční sa s podporou Banskobystrického samosprávneho kraja.