ŠK Kartik a Klub priateľov skoku na lyžiach pod záštitou Slovenskej lyžiarskej asociácie pozývajú 13. júna 2015 na medzinárodné preteky mládeže a veteránov do skokanského areálu na Žltých Pieskoch v Banskej Bystrici, na Uhlisku.

skoky na lyziachŠtart pretekov organizátori naplánovali na 10-tu hodinu. Vyhlásenie výsledkov hlavnej kategórie prebehne o 14-tej hodine. Súťažiaci zabojujú o pohár mesta Banská Bystrica v troch kategóriách. Mladší žiaci budú skákať na mostíku HS–17 a starší žiaci na HS-38. Hlavná kategória, ktorú tvoria juniori, muži a masters, súťaží na mostíku HS-64. V každej disciplíne získajú prvé tri miesta diplom a vecnú cenu. Mládež a muži nemusia platiť štartovné, 10 eur zaplatí za štart iba kategória masters.

Na preteky boli pozvaní aj účastníci z Českej republiky, Slovinska a Poľska. Usporiadatelia podujatia predpokladajú účasť päťdesiatich pretekárov v každej kategórii. Ako divák prisľúbil účasť aj primátor Banskej Bystrice, Ján Nosko. V areáli pretekov bude počas celého dňa pre návštevníkov pripravený bufet s občerstvením, vystúpia brušné tanečnice a pripravená bude tiež  tombola, v ktorej usporiadatelia sľúbili veľmi zaujímavé ceny. Výťažok z tomboly pôjde pre rozvoj malých skokanov.