Držky, po selčiansky kutle, boli kedysi najmä jedlom chudobných. Dnes ich niektorí milujú, iní zrovna nemusia. Stávajú sa však aj súčasťou rozličných špecialít. Či už vám chutia alebo nie, súťaž vo varení kutlového guľáša láka každý rok do Seliec nielen na jedlo.

Na jedno z tradičných jedál obce i celého regiónu sú v Selciach hrdí a oslávia ho už v sobotu 10. júna aj 12. ročníkom Kutliarskeho dňa. Ten obec Selce, spolu s miestnymi dobrovoľníkmi, usporiadajú na miestnom futbalovom ihrisku.

Súťaž vo varení kutlového guľášu začne napoludnie. Organizátori postupne predstavia súťažiacich a následne už bude prebiehať aj kultúrny program na pódiu.

O 13.30 h vystúpi detský folklórny súbor Vánok a následne deti z miestnej umeleckej školy. Predvedie sa tiež operný spevák Stanislav Matis či dychový orchester, ktorý príde z partnerského poľského mikroregiónu Stryszow.

Vystúpia ale aj fujaristi či Ľudová hudba Jána Maka, skupina Traky, ale vidieť budete môcť aj akrobatickú silovú show Keep Movin. Večer potom vystúpia aj dievčatá na bicykloch ACT 4 Slovakia, ktoré si môžete pamätať z Česko Slovensko má talent, ale aj hudobná skupina Galaxy.

Okrem samotného kutlového guľáša nebudú chýbať stánky s ďalším občerstvením. K dispozícii budú ale aj stánky s remeselnými výrobkami, expozícia Gazdovského dvora, pre deti tiež skákací hrad či možnosť zajazdiť si na koňoch, ale aj ďalšie atrakcie.