vlkohronDeviaty ročník cyklistických pretekov Vlko–Hron MTB Maratón je na programe už túto sobotu 10. mája. Premiérovo je na programe aj duatlon, v ktorom pretekári prejdú 30 kilometrov na bicykli a desať kilometrov pobežia.

Pre cyklistov je pripravený tradičný okruh spred obecného úradu v Hronseku. Trasa pokračuje cez Vlkanovú do Peťovskej doliny nad obec Iliaš. Ďalej sa jazdci presunú nad obec Horná Mičiná a hrebeňom cez Ostrý vrch k usadlosti Hrabová. Odtiaľ asfaltovou cestou na Platinu a späť do cieľa v Hronseku. Maratónci, ktorých čaká 50-kilometrová trať, si zájdu až na Vartovku k banskobystrickej Hvezdárni. Pre účastníkov duatlonu je potom pripravená ešte samostatná bežecká trať.

Cyklomaratón vzniká za spolupráce Cyklistického klubu Witzenmann Vlkanová spolu s obcami Vlkanová, Hronsek a je súčasťou Marathon BB Tour. Okrem športovcov je podujatie vhodné aj pre hobby cyklistov, ale aj celé rodiny, pre ktoré sú pripravené rodinné štafety. Štartovné je v rozmedzí od 7 eur do 28 eur podľa kategórie, prihlásiť sa môže ktokoľvek komu to zdravotný stav dovolí. Štart pretekov v sobotu 10. mája je naplánovaný od desiatej dopoludnia, prezentácia bude prebiehať od 7.00 h. Propozície nájdete tu…

V samotnom Hronseku bude popoludní prebiehať Deň obce, takže návštevníkom i účastníkom spestrí deň aj sprievodný kultúrny program.